Konferencje

Samsung Galaxy Tab A8 – tablet gamingowy… i nie tylko

Tablety to dosyć specyficzna forma urządzeń elektronicznych. Z jednej strony przypominają one powiększoną wersję dobrze znanych i lubianych przez nas smartfonów, ale z drugiej strony są teoretycznie czymś mniej niż laptop czy komputer stacjonarny. Wiele osób uważa, że na ekranie tabletu trudno będzie grać w gry czy pracować. Wcale nie musi tak być, czego przykładem jest Samsung Galaxy Tab A8 – tablet gamingowy, którego z powodzeniem użyjemy także w innych celach niż wirtualna rozrywka. Co warto o nim wiedzieć?

Samsung Galaxy Tab A8 – kilka informacji ogólnych

Samsung Galaxy Tab A8 to tablet gamingowy marki Samsung. Jeśli chodzi o jego design i wykonanie, powstało ono w myśl nowoczesnych założeń. Urządzenie robi wizualnie raczej dobre wrażenie, dzięki czemu będziemy mogli zabrać je ze sobą praktycznie wszędzie. Na szczególną uwagę zasługują tutaj cztery wbudowane w obudowę głośniki ze standardem Dolby Atomos dla przyjemnego słuchania dzięków z urządzenia.

Samsung Galaxy Tab A8 – jak został wykonany? Plecki urządzenia są obudowane wytrzymałym aluminium, które może ograniczyć uszkodzenia obudowy. Taką samą właściwością powinien cechować się także ekran, wzmocniony szkłem Gorilla Glass 5.

To urządzenie to także tablet LTE. Bez żadnego problemu skonfigurujemy je z kartą SIM, która umożliwi skorzystanie z tabletu niezależnie od tego, gdzie akurat się znajdujemy. Z jego poziomu możemy także odbierać połączenia i pisać wiadomości, co z całą pewnością przypadnie do gustu tym, którzy lubią czasem nie brać ze sobą telefonu.

Samsung Galaxy Tab A8 – tablet gamingowy

Samsung Galaxy Tab A8 to przede wszystkim tablet gamingowy. Jak wygląda kwestia wirtualnej rozrywki na jego ekranie? Bardzo dobrze! Przede wszystkim – nie grzeje się on podczas rozrywki, natomiast wybrane tytuły gier chodzą odpowiednio płynnie. To chyba najważniejsze aspekty dla każdego gracza, gdyż trudno wyobrazić sobie granie z gorącym tabletem lub w sytuacji, kiedy dany tytuł na naszym urządzeniu przypomina pokaz slajdów.

Czy Tab A8 nada się także do pracy?

Ten tablet to propozycja dla każdego miłośnika gier, jednak czy osoby, które korzystają ze swoich tabletów także w pracy, będą mogły równie mocno je docenić? Jak najbardziej, na co wpływ ma kilka czynników. Pierwszym z nich jest fakt, że jest to tablet LTE – nie będziemy potrzebowali połączenia z siecią Wi-Fi, żeby nasz Samsung Galaxy Tab A8 zachował łączność ze światem.

Innym przydatnym narzędziem dla każdego, kto szuka tabletu do pracy, może być możliwość podzielania ekranu w Samsungu Galaxy Tab A8. W ten sposób bez żadnych problemów będziemy mogli z jego poziomu obsłużyć dokumenty czy arkusze kalkulacyjne podczas codziennych zajęć w pracy. Co więcej – dzięki dotykowemu ekranowi będzie to niejednokrotnie łatwiejsze niż korzystanie z ekranu komputera czy laptopa.

Udostępnij
Zobacz także