Konferencje

Samsung uwolnił Galaxy S8 od ekranowych ramek i zaprezentował nową kamerkę 360° oraz gogle VR z pilotem

Samsung zaskoczył na swojej marcowej konferencji Unpacked 2017, choć teoretycznie zaskoczyć nie powinien. Właściwie o wszystkich nowościach wiedzieliśmy już przecież z internetowych przecieków. Skala jakościowych zmian w nowych, bezramkowych Samsungach Galaxy S8 oraz towarzyszących im urządzeniach, wciąż robi jednak spore wrażenie. Szczególnie w zestawieniu z ostatnim zastojem w branży urządzeń mobilnych, której rozwój opierał się dotychczas głównie na coraz szybszych podzespołach.

Samsung Galaxy S8 z „nieskończonym ekranem” i stacją dokującą

UnboxYourPhone

Wykorzystywany przez Samsunga slogan reklamujący Galaxy S8 i S8+ – „UnboxYourPhone”  – trafia w samo sedno. Firma dosłownie odpakowała swoje flagowce, praktycznie pozbawiając je bocznych ramek ekranu. Smartfony prezentują się dzięki temu niesłychanie futurystycznie i oddają w ręce użytkownika bardzo dużą, „macalną” powierzchnię o niestandardowych proporcjach i zakrzywionych bocznych ramkach (podobnie jak we wcześniejszych modelach Galaxy w wersji Edge).

Bez fizycznych przycisków i z głosowym asystentem

Ósemki nie zostały przy tym wyposażone w fizyczne przyciski nawigacyjne. Zamiast tego, na stałe wyświetlają się one u dołu ekranu (choć nie zawsze są tam widoczne). Jedynie na pleckach telefonu znalazło się miejsce na czytnik linii papilarnych. Po bokach zamieszczono natomiast standardową regulację głośności i włącznik. Dochodzi do tego przycisk dedykowany inteligentnemu asystentowi Bixby, który zadebiutował wraz z premierą Galaxy S8. O jego możliwościach przeczytacie tutaj (a potrafi on między innymi, rozpoznać produkt ze zdjęcia i znaleźć jego odpowiednik w sklepie internetowym).

Nowy Galaxy dostępny w dwóch wariantach: S8 i S8+

Modele S8 i S8+ różnią się rozmiarami ekranów (5,8″/6,2″) i pojemnościami baterii (3000mAh i 3500mAh), na co warto zwrócić uwagę w przypadku sprzętów z tak dużymi i jasnymi wyświetlaczami Super AMOLED. Polska premiera flagowców Samsunga nastąpi 28 kwietnia br., a już teraz można zamawiać je w przedsprzedaży. Ceny to kolejno: 3499zł i 3999 zł. Do zestawu dołączane będą słuchawki AKG firmy Harman. Szczegółowe specyfikacje techniczne znajdziecie pod tym adresem.

Stacja dokująca zamieni smartfon w komputer stacjonarny

Dla nowych modeli Galaxy przygotowano także specjalną stację dokującą DeX (Desktop Experience), zamieniającą smartfon w pełnoprawny komputer z Androidem, który możemy podpiąć do dużego monitora, myszy i klawiatury (przez Bluetooth, USB lub podczerwień). Być może w związku z tym S8 będą sprzedawane w specjalnej edycji w sklepach Microsoftu.

Kamera Gear nagrywa w 4K, a gogle Gear VR wyposażono w pilot

Strumieniowanie na żywo w 360°

Zmiany w kamerze VR od Samsunga tyczą się nie tylko jakości nagrań (teraz w rozdzielczości 4K przy klatkarzu 24k/s). Sprzęt umożliwi także strumieniowanie obrazu na żywo w 360 stopniach. Dzięki temu kamerka Samsunga staje się jednym z najlepszych urządzeń tego typu na rynku. Nowa konstrukcja Galaxy Gear 360, pozwala swobodnie trzymać urządzenie w ręce lub ustawić je na płaskiej powierzchni. Nagrane treści mają dawać się łatwo konwertować, edytować i udostępniać w mediach.

Mobilny headset VR z pilotem od Oculusa

Z kolei nowe gogle wirtualnej rzeczywistości, to krótko pisząc, budżetowa wersja okularów Oculus Rift, wciąż oparta o rozwiązania mobilne. Oznacza to, że gogle Samsunga (kompatybilne również z rodzinami Galaxy 6 i 7 generacji) niezmiennie działają na bazie osadzanego w nich smartfona. Uzupełniono je jednak o dodatkowy kontroler z panelem dotykowym, który wykrywa ruch, umożliwiając tym samym w miarę naturalne poruszanie się w wirtualnej rzeczywistości. Headset z pilotem wyceniono na 130 dolarów (sam kontroler na 39$). Zestaw zadebiutuje 21 kwietnia i będzie dodawany do modeli Galaxy S8 i S8+ kupionych w przedsprzedaży (w wybranych krajach).

Sporo zmian na lepsze, na szczęście nie tylko w kwestii szybszych podzespołów

Nowe produkty nie przynoszą większej rewolucji technologicznej, ale to i tak sporo jak na cichą ostatnimi czasy branżę. Trzeba przyznać przy tym, że Samsung stara się udoskonalać swoje produkty nie tylko pod względem podzespołów, ale także wzornictwa i doświadczenia użytkownika. Dobre zmiany widać w przypadku kamerki Gear 360 (wygodna konstrukcja, 360 Live i 4K), gogli Gear VR (nowy pilot) jak i nowatorskich smartfonów z linii Galaxy (piękne, duże ekrany i stacja dokująca). Nie zapominajmy także o asystencie Bixby i usłudze Samsung Connect, która pozwoli „sterować” urządzeniami Samsunga z poziomu chmury. Koreański gigant ma dzięki temu wszystko, czego do tej pory mógł pozazdrościć konkurencji, a jego nowe sprzęty chciałoby się po prostu kupić.
Źródło:
samsungmedia.pl
www.samsungmobilepress.com
Zdjęcia:
www.samsungmobilepress.com

Udostępnij
Zobacz także