Konferencje

Samsung wprowadza 4 nowe niskobudżetowe telefony z serii Galaxy


Wczoraj (30.06.14 r.) Samsung ogłosił wprowadzenie 4 nowych telefonów do swojej linii Galaxy. Nowe modele to telefony, które mają trafić w gusta mniej zamożnych klientów. To niskobudżetowe modele, które działają w oparciu o najnowszego Androida 4.4 KitKat. Najprawdopodobniej trafią one przede wszystkim na rozwijające się rynki poza USA.
Nowe telefony to następujące modele:

  • Samsung Galaxy Core II
  • Samsung Galaxy Star 2
  • Samsung Galaxy Ace 4
  • Samsung Galaxy Young 2

Spośród tej czwórki, najlepszymi parametrami poszczycić się może Galaxy Core II. Posiada on 4.5-calowy wyświetlacz, czterordzeniowy procesor 1.2GHz oraz aparat 5MP. Niestety inne specyfikacje trochę rozczarowują – Core II posiada 768MB RAMu, a wbudowana pamięć mieści jedynie 4GB danych – na całe szczęście telefon wyposażony jest w slot kart SD.  Średniakiem spośród premier okazał się Galaxy Ace 4, dostępny w dwóch wariantach – LTE oraz 3G. Wersja LTE posiada dwurdzeniowy procesor 1.2GHz, 4-calowy ekran i aparat 5MP. Wersja 3G ma słabszy procesor – 1GHz, pozostałe parametry pozostają bez zmian. Galaxy Star 2 i Galaxy Young 2 to najsłabsze telefony spośród całej czwórki. Obydwa telefony posiadają jednordzeniowe procesory 1GHz, 3.5-calowe wyświetlacze oraz odpowiednio aparaty 2 i 3MP.
Jeśli chodzi o software, smartfony działać będą w oparciu o najnowszy system Android 4.4 KitKat z interfesjem TouchWizz Essence. Z pewnością zaskakiwać może fakt, że w low-endowych smartfonach użytkownicy będą mogli cieszyć się najnowszym systemem operacyjnym od Google, podczas gdy niektóre z lepszych pod względem parametrów telefonów ciągle czeka na swoją aktualizację.
Wybór takich parametrów przez Samsunga wyraźnie sugeruje, iż kieruje on te modele na rynki rozwijające się, jak np. niektóre rynki azjatyckie. Telefony mają trafić przede wszystkim do mniej zamożnych użytkowników, a także tych, dla których te cztery modele z linii Galaxy stanowić będą pierwszy smartfon w życiu. Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie telefony trafią do sprzedaży oraz jakie będą ich ceny.
Źródło:
http://global.samsungtomorrow.com/?p=38148
http://www.engadget.com/2014/06/30/samsung-galaxy-core-ii-and-more

Udostępnij
Zobacz także