Konferencje

Sektor 3.0 „nGO mobile” – Organizacje bardziej mobilne

350 uczestników, 34 seminaria i warsztaty, wystąpienia ekspertów z zagranicy i nagroda w wysokości 40 tysięcy złotych dla Fundacji ITAKA za wykorzystanie nowych technologii. Wystąpienie Ministra Administracji i Cyfryzacji Rafała Trzaskowskiego. To bilans „Sektora 3.0” – konferencji dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, którą 21-22 maja zorganizowano w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
„Sektor 3.0” odbył się po raz czwarty, tym razem pod hasłem „nGO MOBILE”. Celem konferencji było zachęcanie organizacji pozarządowych do wykorzystywania nowoczesnych rozwiązań mobilnych w swoich działaniach. Podczas prezentacji, warsztatów i seminariów uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak zaprojektować stronę internetową dostosowaną do urządzeń mobilnych, w jaki sposób za pomocą komórki pozyskiwać środki na cele społeczne, jak zorganizować wirtualne biuro.
Podczas inauguracji swoją prezentację „Trendy w zakresie wykorzystania technologii komunikacyjnych w Polsce” przedstawił Rafał Trzaskowski, Minister Administracji i Cyfryzacji. Opowiedział o rozwoju społeczeństwa informacyjnego, mobilności, przejrzystości urzędów i wykorzystywaniu nowych technologii podczas zagrożenia powodziowego. Zachęcił, by myśleć o cyfrowych kompetencjach kreatywnie, a także przeprowadził test, dzięki któremu każdy mógł sprawdzić czy jest cyfrowym  tubylcem. Swoje prezentacje przedstawili również dr Jacek Szczytko, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, Femi Longe z CO-Creation Hub z Nigerii, Amy Sample Ward z Nonprofit Technology Network ze Stanów Zjednoczonych.
Spotkanie moderował Michał Boni, Minister Administracji i Cyfryzacji w latach 2011-2013. Podkreślił, że gdy Gutenberg wynalazł druk, likwidacja analfabetyzmu zajęła 400 lat, a następnie pozostawił uczestników z pytaniem, ile lat może zając edukacja cyfrowa.
Podczas konferencji wręczono nagrodę Nowe Technologie Lokalnie „Sektor 3.0” w wysokości 40 tysięcy złotych. Otrzymała ją Fundacja ITAKA, którą doceniono m.in. za stworzenie gry internetowej na temat zaginięć: http://najtrudniejszezadanie.pl, przeprowadzenie konkursu na demotywatory dla młodzieży zniechęcające do ucieczek z domów (http://nieuciekaj.pl/) oraz stworzenie aplikacji do zgłaszania zaginięć poprzez Facebooka. Nagrodę przyznała kapituła, członkami której byli przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, Magazynu „Polityka”, Collegium Civitas, Lidera Cyfryzacji, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Fundacji Klon Jawor, oraz firm Intel, Microsoft, Orange.
Konferencja „Sektor 3.0” to jeden z elementów programu „Nowe Technologie Lokalnie” – inicjatywy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Celem programu jest promocja wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych przez organizacje pozarządowe, w szczególności na poziomie lokalnym.
Partnerem głównym tegorocznego „Sektora 3.0” jest firma Intel, zaś technologicznie wspiera go Orange, Microsoft i Samsung. Patronem konferencji jest Ministerstwo Administracji
i Cyfryzacji. Wydarzenie wpisuje się w cele Szerokiego Porozumienia na rzecz Rozwoju Umiejętności Cyfrowych. Konferencję wspiera także Centrum Nauki Kopernik. Patronami medialnymi są Gazeta Wyborcza, Newsweek, portal Ngo.pl, MobileTrends.pl, Interaktywnie.com, Kampaniespoleczne.pl oraz Marketer+.

Więcej o konferencji na: www.sektor3-0.pl

Udostępnij
Zobacz także