Konferencje

Sklepy internetowe powinny jak najszybciej wdrożyć rozwiązania m-commerce – Paweł Biliński

Na „3 pytania do prelegenta” odpowiada tym razem Paweł Biliński, UX Manager w Lizard Mobile. W wywiadzie mówi nam o rozwiązaniach sprzedażowych online, jak i offline i w jaki sposób powinny one współgrać z urządzeniami mobilnymi. Przypominamy, że wszystkich prelegentów będziecie mogli usłyszeć już 26-27 maja na konferencji Mobile Trends for Business w Krakowie!
Jak aplikacje mobilne według Ciebie mogą wspierać biznes?
Uważam, że urządzenia mobilne ─ głównie tablety ─ są doskonałym narzędziem do wspierania działań sprzedażowych offline. Są świetnym rozwiązaniem problemu dużych kosztów produkcji i utrzymania tradycyjnych materiałów marketingowych. Mam tu na myśli wszystkie aplikacje wspierające działania przedstawicieli handlowych w terenie ─ zintegrowane z rozwiązaniami CRM/ERP, generujące dynamiczne oferty, oferujące możliwość analizy statystyk sprzedaży w trybie online, także w czasie rzeczywistym.
Która z gałęzi biznesu według Ciebie ma zdecydowanie za słabo zaadaptowane rozwiązania mobilne w stosunku do potrzeb rynku?
W Polsce zdecydowanie za mało sklepów internetowych pozwala na zakupy przez urządzenia mobilne. eHandel w Polsce coraz bardziej kładzie nacisk na komunikację z młodymi ludźmi, którzy siłą rzeczy będą coraz rzadziej korzystać z Internetu na urządzeniach stacjonarnych. Przyczynia się do tego również coraz wyższa jakość i dostępność mobilnego Internetu. Dlatego wszystkie sklepy internetowe powinny jak najszybciej zweryfikować swoją strategię sprzedaży uzupełniając ją o rozwiązania m-commerce.
Wygłosisz prelekcję na Mobile Trends for Business. O czym będzie Twoje wystąpienie?
Chcę opowiedzieć w konkretach o tym, że sprzedaż przez urządzenia mobilne to rzeczywistość dotycząca każdej branży. Pokażę przykłady, liczby, statystyki oraz proces projektowania rozwiązań m-commerce, a także ryzyka i problemy związane z nimi.

Paweł Biliński

UX manager w Lizard Mobile. W swojej pracy kładzie nacisk na projektowanie i wdrażanie rozwiązań przynoszących klientom zwrot z inwestycji. Prowadził projekty dla takich marek jak: Krosno S.A., Martes Sport, IdeaMoney, Chiesi Poland, ICM UW, Alior Sync i wielu innych. Współorganizator konferencji Dochodowy Sklep. Prywatnie – mąż, ojciec, muzyk, domowy piwowar.

Udostępnij
Zobacz także