Konferencje

Słuchawki bezprzewodowe Xiaomi – dlaczego warto je mieć?

Kiedyś wszystkie urządzenia, z których korzystaliśmy, wymagały podłączenia kablowego, żeby w ogóle możliwe było ich użytkowanie. Obecnie wiele sprzętów, które przydają się nam na co dzień, pozbawionych jest przewodów. Jednym z takich rozwiązań są słuchawki. Jakie zalety ma możliwość korzystania z nich bezprzewodowo? Dlaczego warto postawić na rozwiązanie od Xiaomi?

Słuchawki bezprzewodowe – zalety i wady

Popularność słuchawek bezprzewodowych rośnie z prostego względu – chodzi nam o wygodę korzystania z nich. Technologia Bluetooth sprawia, że nie jesteśmy skrępowani kablami, a szczególnie doceniają to osoby, które chcą używać słuchawek podczas aktywności fizycznej. Zdecydowanie łatwiej słucha się muzyki za pomocą tego typu sprzętu nie tylko w czasie biegania, ale również w domu, kiedy leżymy na fotelu.

Należy jednak pamiętać, że dostępne są różne typy takich słuchawek. Mogą to być maleńkie sprzęty dokanałowe, lekkie, które wsuwa się w kanał uszny i mogą być one wręcz niewidoczne. Takie modele sprawdzą się np. podczas spacerów. Kolejnym rozwiązaniem są słuchawki douszne, których konstrukcja opiera się na małżowinie usznej. Są one nieco cięższe, ale w dalszym ciągu lekkie. Trzecim rodzajem takiego sprzętu są słuchawki nauszne, które przypominają standardowe rozwiązanie, a różnią się przede wszystkim tym, że nie mają kabli. Będą one doskonałe do słuchania muzyki w domowym zaciszu. Tak naprawdę słuchawki bezprzewodowe są przeznaczone dla każdego użytkownika – przydadzą się wszystkim, od dzieci po seniorów. Pojawia się jedynie kwestia dopasowania ich do potrzeb danego użytkownika.

Oto najważniejsze zalety słuchawek bezprzewodowych:

 • Nie ograniczają one ruchów, nie musimy się zastanawiać, gdzie znajduje się przewód i czy nie wyciągniemy go przypadkiem z urządzenia.
 • Są znakomitym rozwiązaniem dla tych użytkowników, którzy chcą z nich korzystać poza domem, podczas spacerów czy biegania.
 • Słuchawki douszne i dokanałowe są lekkie i bardzo małe. Mogą być wręcz niewidoczne.
 • Można z nich korzystać nawet przez wiele godzin bez konieczności ładowania.
 • Mogą umożliwiać regulowanie głośności muzyki, odbieranie i odrzucanie połączeń telefonicznych.

Nie jest to rozwiązanie pozbawione wad. Wśród takowych można wyróżnić:

 • Konieczność ładowania – musimy brać pod uwagę, jak długo możemy korzystać z tego rozwiązania, na takiej samej zasadzie, jak ze smartfona.
 • Zniekształcanie dźwięku – może to być zauważalne w przypadku słuchawek słabszej jakości.
 • Konieczność zachowywania odpowiedniej odległości od źródła dźwięku – musimy pamiętać o tym, gdzie znajduje się np. smartfon albo mieć go przy sobie. Najczęściej w obrębie mieszkania nie powinno być z tym problemów.

Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe?

Żeby kupić sprzęt, który spełni nasze potrzeby, powinniśmy zwrócić uwagę na jego parametry. Może się wydawać, że w przypadku tak małego rozwiązania czynników decydujących o wyborze nie powinno być dużo, a jednak jest ich sporo.

 • Czas pracy bez ładowania –  czyli jak długo będziemy mogli korzystać z tego rozwiązania bez konieczności jego podłączania do ładowarki. Im dłużej, tym lepiej. Jakie należy mieć oczekiwania? Kilka godzin słuchania powinno być wystarczające w przypadku większości użytkowników, ale są i takie modele, które działają przez dłuższy czas.
 • Zasięg – jak daleko możemy się znajdować od źródła dźwięku, żeby słuchawki mogły go odbierać? W przypadku większości użytkowników wystarczy, żeby było to około 10 m.
 • Łączność – słuchawki, z których chcemy korzystać poza domem, powinny wspierać jak najwyższą wersję Bluetooth. Dlaczego? Gdyż wariant 5.0 zapewnia nawet 2 razy szybszy transfer niż 4.2.
 • Czas ładowania baterii – im krócej, tym lepiej. Urządzenie powinno być gotowe do pracy po kilku godzinach.
 • Kompatybilność – czy słuchawki na pewno będą współpracować z systemem operacyjnym naszego smartfona?
 • Dodatkowe możliwości – jakie niestandardowe funkcje zapewnia dany sprzęt? Może to być m.in. odbieranie i odrzucanie połączeń czy obsługa poleceń głosowych.

Słuchawki bezprzewodowe Xiaomi – dlaczego warto?

Wybierając odpowiedni sprzęt, należy zwrócić uwagę na słuchawki Xiaomi, czyli produkt firmy, która znana jest przede wszystkim z bardzo dobrych telefonów. Proponuje ona również inne rozwiązania, które jednak mają wspólne cechy – są funkcjonalne i dostępne w atrakcyjnych cenach. Przykładem takiego sprzętu są słuchawki Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2S. Przyjrzeliśmy się im bliżej. Oto, dlaczego opłaca się rozważyć ich zakup:

 • Automatyczne uruchamianie po włożeniu do ucha – nie musimy niczego klikać. Sprzęt przestanie działać, kiedy go wyjmiemy z kanału usznego. Dzięki temu nie dopuścimy do sytuacji, w której będzie on włączony w momencie, kiedy z niego nie korzystamy.
 • Redukcja szumów otoczenia – jakość połączeń jest wysoka, nie trzeba się martwić zakłóceniami.
 • Optyczny czujnik – odtwarzanie muzyki zostanie automatycznie wstrzymane, kiedy wyjmiemy słuchawkę z ucha.
 • Obsługa Bluetooth 5.0 – technologia ta zapewnia szybkie, niezawodne połączenie i duży zasięg.
 • Krótki czas ładowania – naładowanie od 0 do 100 proc. trwa krócej niż godzinę.
 • Długi czas słuchania bez ładowania – do 5 h na jednym ładowaniu i do 24 h z ładującym bezprzewodowo etui.
 • Kompatybilność z systemami Android i iOS.

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2S to urządzenie, które powinno spełnić oczekiwania wymagających. Ma bardzo dobre parametry, gwarantuje wysoką jakość dźwięku, sprawdzi się również podczas uprawiania aktywności fizycznej. Słuchawki bezprzewodowe należy dobierać, kierując się naszymi potrzebami. Jeśli zamierzamy korzystać z nich wyłącznie w domu, to możemy wybrać rozwiązanie nauszne, które może się sprawdzić również podczas wycieczek.

Udostępnij
Zobacz także