Konferencje

Smart Glasses od Microsoftu. Czy czeka nas wojna wearable glass?

Microsoft opublikował zgłoszenia patentowe dotyczące projektów augumented reality, a dokładnie stworzenia smart glasses. Czy w takim razie gigant z Redmond zamierza w niedługim czasie stworzyć nową linię inteligentnych okularów?
Projekt Microsoftu zakłada nie tylko rozpoznawanie rzeczywistych obiektów, ale również przewidywanie ich zachowania. Zgłoszone patenty zawierają informację na temat użycia tzw: „wearable behavior-based vision system”. System ten pozwala np.: na rozpoznanie nadjeżdżającego samochodu oraz kierunku w jakim się porusza. Uzyskane informację zostają nałożone na ekran wyświetlacza okularów i w razie potrzeby ostrzegają użytkownika o ewentualnych zagrożeniach lub przeszkodach.
Ponadto, technologia ma pozwolić na bezproblemowe połączenie dwóch światów: wirtualnego oraz prawdziwego. Dzięki temu, używając okularów do gry w rzeczywistości wirtualnej, będzie można zaprogramować nierealistyczny świat o obiekty występujące w rzeczywistości. I tak, użytkowników będzie mógł grać w gry wirtualne we własnym domu, nie potykając się o krzesła czy meble.
Z dostępnych informacji wynika, że okularom Microsoftu bliżej do Oculus Rift czy Project Morpheus niż do Google Glass. Jednak w przeciwieństwie do dwóch pierwszych, użytkowników nie zanurza się całkowicie w świat wirtualny. Poza tym, trwają ciągłe prace, także końcowy kształt oraz funkcjonalność okularów jest nieznana.
Miejmy nadzieje, że Microsoft na zarzuci pomysłu stworzenia inteligentnych okularów, ponieważ jak wiadomo, im większa konkurencja, tym ciekawsze i lepsze produkty pojawiają się na rynku. A to jest zawsze bardzo dobra informacja dla konsumentów.
Autor: Wojciech Mika
Artykuł bierze udział w „Konkurs o staż”.

Udostępnij
Zobacz także