Konferencje

Smartfon Świętego Mikołaja

Mikołajki już jutro, Święta za pasem… czy zastanawialiście się kiedyś, jakie aplikacje na swoim smartfonie miałby Święty Mikołaj? Przedstawiamy kilka ciekawych aplikacji, które mogą się przydać nie tylko Świętemu Mikołajowi, ale także pracowitym elfom, Gwiazdorowi, Aniołkowi, czy Gwiazdce – komukolwiek, kto ma na swojej głowie poważne zadanie dostarczenia prezentów do domów grzecznych dzieci (i nie tylko…) ;).

1. Dobra nawigacja

Aby dotrzeć do każdego domu, Św. Mikołaj z pewnością potrzebuje dobrej nawigacji. Najlepiej takiej, która pomoże mu ominąć korki i pozwoli dotrzeć do wybranego domu w możliwie najkrótszym czasie. Wybór konkretnej zależy już od preferencji Św. Mikołaja, ale my polecamy np. Yanosik, Sygic: GPS Navigation, OsmAnd Mapy i Nawigacja czy NaviExpert.

2. Dobry plan to podstawa

Przed nastąpieniem do akcji „prezenty”, warto stworzyć plan działania. Pomocny może okazać się tradycyjny kalendarz, albo też aplikacja Any.do, dzięki której Św. Mikołaj może rozplanować listę spraw do załatwienia – sprawdzić stan techniczny sani, nakarmić renifery, kupić prezenty, zapakować je, rozwieźć do domów… nie ma łatwo, a taka check-lista może okazać się pomocna.

3. Lista zakupów

W samych zakupach Mikołajowi z pewnością pomoże praktyczna lista zakupów, czyli np. aplikacja Listonic. Mikołaj może stworzyć osobne listy z prezentami dla każdego z „podopiecznych”, a w dodatku wprowadzone dane po połączeniu do sieci on-line posegregują się według sklepowych działów. Robienie zakupów z Listonic w ręku z pewnością pomoże zapanować nad chaosem prezentowym i uniknąć uporczywego pytania „czy ja to na pewno już kupowałem…”.

4. Wsparcie z sieci

Kiedy renifery już zmęczą się lataniem od jednego sklepu do drugiego, św. Mikołaj może spokojnie zasiąść przed kominkiem i dokonać zakupów on-line. Pomocne okazać się może stare, dobre Allegro, które w 99% przypadków podsunie nam pod nos właśnie ten prezent, którego szukamy. Dodatkowo, warto czasem zainspirować się przeglądając na smartfonie oferty i katalogi sklepów stacjonarnych – aplikacje Ikei, Lidla, Biedronki, H&M, Zary, Almy, Rossmanna, Super-Pharm i wielu wielu innych mogą przynieść nagłe prezentowe objawienie.

5. Grosz do grosza…

Jeśli nasz Święty już zdecyduje się na mobilne zakupy, warto nie dać się oszukać i zaoszczędzić tu i ówdzie. Pomocą służą mobilne aplikacje takie jak Nokaut 24, Nokaut Skaner, Ceneo czy Skapiec.pl, dzięki którym łatwo i szybko Mikołaj będzie mógł porównać ceny.

6. Aby spełnić konkretne marzenia…

Znalezienie TEGO JEDYNEGO prezentu nieraz może doprowadzić do białej gorączki. Jednak jak tu się dowiedzieć, co sprawiłoby największą frajdę? Niestety nie stworzono jeszcze aplikacji czytającej w myślach, za to powstało kilka takich, które pozwalają na wysyłanie anonimowych smsów… można więc podpytać delikwenta, o czym marzy, a następnie marzenie to zrealizować. Polscy programiści nie stworzyli jeszcze takiej aplikacji, ale można poszukać wsparcia np. w aplikacjach Mustache Anonymous Texting SMS, SMS Anonyme czy Free Number, Texting and Calls.
Mamy nadzieję, że ta lista aplikacji i wskazówek pomoże wszystkim, którzy chcą wejść w rolę Świętego Mikołaja i poczuć magię obdarowywania ;). A przede wszystkim życzymy samych udanych prezentów i – już teraz – Wesołych Świąt!

Konkurs

Jeszcze do końca dzisiejszego dnia można wziąć udział w mikołajkowym konkursie i wygrać cenne nagrody – wejściówki na Mobile Trends Conference, koszulkę czy książkę E-marketing PWN. Szczegóły na: http://tiny.pl/qrngn
Zdjęcie:
Ingo Bartussek © Więcej zdjęć na Fotolia.pl

Udostępnij
Zobacz także