Konferencje

Smartfon z Wenus, czyli kobiety i ich telefony

Portal Social Media Today opublikował dość ciekawą infografikę, która skupiona jest na… kobietach. Infografika zawiera  dane z kilku dziedzin marketingowych, ale pośród nich znajdują się też dziedziny powiązane z mobile marketingiem. Jak się okazuje, istnieją pewne działania, które są charakterystyczne głównie dla płci pięknej.
W Stanach Zjednoczonych kobiety podejmują 85% wszystkich decyzji zakupowych. Część z nich dokonuje zakupów z pomocą urządzeń mobilnych. 46% kobiet zaraz po obudzeniu sięga po swoje smartfony, a 63% zerka na swój telefon przynajmniej raz na godzinę.
Serwisy społecznościowe to zdecydowanie ich żywioł. Wiadomym jest, że kobiety mają o wiele silniejszą potrzebę „podglądactwa” i plotkowania np. na Facebooku. Wobec tego kobiety spędzają 10 godzin na korzystaniu z social media na swoich smartfonach (na infografice zabrakło informacji co do przedziału czasu, jednak zapewne dotyczy to przedziału tygodniowego).
W Wielkiej Brytanii co druga osoba dokonała zakupu za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Liczba ta podwoiła się od roku 2011. Dzięki mobile marketingowi, 58% kobiet jest skłonna dokonać zakupu za pośrednictwem swojego smartfona.
Opłacalne jest inwestowanie w mobile marketing. 22% kobiet na świecie dokonuje codziennie jakiegoś zakupu on-line, a część z nich dokonywana jest (lub będzie) na urządzeniach mobilnych. 92% spośród kobiet, które otrzymają wiadomość promocyjną za pośrednictwem SMSa, przekaże tą informację dalej do swoich przyjaciółek czy rodziny.
Wniosek nasuwa się sam – skoro to głównie kobiety rządzą w sferze zakupów, a niemal każda z nich dzieli się korzystnymi ofertami z koleżankami – inwestowanie w dobry mobile marketing jest rzeczą wyjątkowo opłacalną. Obecnie jedynie ok. 35% angielskich firm efektywnie korzysta z mobile marketingu. Jak widać już nie tylko kampanie mailingowe, ale przede wszystkim kampanie SMS-owe są w stanie przynieść największe zyski firmie, bowiem taka wiadomość dociera do odbiorców (a raczej odbiorczyń) z o wiele większym skutkiem.
this-will-make-you-more-attractive-to-girls_0

Źródło:
http://socialmediatoday.com/1789501/will-make-you-more-attractive-girls-if-you-read-it?

Udostępnij
Zobacz także