Konferencje

Smartwatch – sportowy gadżet. Do czego służy i dlaczego warto go mieć?

Brakuje Ci motywacji do treningów i szukasz sposobu, by pamiętać o regularnych ćwiczeniach? A może wręcz przeciwnie, sport to Twój żywioł i chcesz na bieżąco śledzić swoje wyniki oraz stale podnosić sobie poprzeczkę? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to znaczy, że smartwatch jest gadżetem stworzonym dla Ciebie.

Co to jest smartwatch?

Smartwatch to inteligentny zegarek, który monitoruje stan Twojego organizmu i wykonywaną aktywność sportową. Pozwala Ci śledzić własne postępy, przypomni o treningu i zmotywuje do ruszenia się z kanapy. Z jego pomocą możesz między innymi liczyć spalone podczas ćwiczeń lub spacerów kalorie, mierzyć puls oraz czas i jakość snu, śledzić pokonaną trasę. Brzmi dobrze? To jeszcze nie wszystko. Smartwatch zastąpi Ci też smartfona; odczytasz na nim SMS-y, e-maile oraz powiadomienia z portali społecznościowych, umożliwi Ci też odbieranie połączeń. Te bardziej nowoczesne zegarki pełnią też funkcję aparatu fotograficznego lub karty płatniczejSprawdź ceny smartwatchy.

Jaki smartwatch kupić? Najważniejsze parametry

Nie wiesz, jaki smartwatch kupić? Poniżej przedstawiamy parametry, na które należy zwrócić szczególną uwagę.
Wyświetlacz – ekran powinien być dotykowy i monochromatyczny, byś mógł odczytać informacje nawet w pełnym słońcu. Kształt i wielkość dopasuj do swoich wymagań, pamiętaj tylko, że im większy ekran, tym szybciej zegarek będzie się rozładowywał.
Bateria – zwykle smartwatch potrafi pracować bez ładowania około 3-4 dni, chyba że korzystasz z niego bardzo intensywnie. Sprawdź, jaki jest maksymalny czas pracy baterii, jak długo się ją ładuje – i w jaki sposób. Najwygodniejsze bez wątpienia są smartwatche ładowane bezprzewodowo.
Materiał – najlepiej, jeśli smartwatch wykonany jest z miękkiej, hipoalergicznej gumy, która będzie wytrzymała i łatwo ją wyczyścisz. Chcesz, żeby zegarek był bardziej elegancki? Wybierz model z wymiennymi częściami; silikonowy pasek łatwo zmienisz na materiałowy czy skórzany.
Wodoodporność – sportowy zegarek musi być wodoodporny, zwłaszcza jeśli często bywasz na basenie. Weź też pod uwagę, że na treningu może złapać Cię deszcz; lepiej, żeby nie uszkodził Twojego zegarka.
System operacyjny – musi być kompatybilny z systemem Twojego smartfona, w przeciwnym razie nie będziesz mógł skorzystać z wielu oferowanych przez producenta funkcji.
Zobacz polecany smartwatch Samsung Galaxy Watch SM-R800NZSAXEO za 1 221,66 zł.

Smartwatch czy smartband?

Wahasz się, co wybrać – smartwatch czy smartband? Smartwatch jest bez wątpienia urządzeniem bardziej zaawansowanym, posiada więcej funkcji i daje większe możliwości. Smartbandy, nazywane inteligentnymi opaskami, są mniej uniwersalne. Mają niewielki ekran, a niektóre starsze modele w ogóle go nie posiadają. Są lekkie, wytrzymałe i tańsze, mają też mocniejszą baterią – doskonale sprawdzą się więc jako gadżet sportowy dla osób, którym zależy głównie na monitorowaniu sportowych efektów.

Udostępnij
Zobacz także