Konferencje

Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację do Androida Lollipop (5.0)

Najnowsza, piąta wersja systemu Android ma przynieść całkiem sporo nowości. Jeżeli ktoś z Was jeszcze nie wie, co przygotowuje dla nas Google, to polecamy zaznajomić się z naszym artykułem. Pozostali czytelnicy, którzy zdążyli już poznać skalę zmian, jakie przyniesie Android Lollipop (5.0), z pewnością zastanawiają się, czy ich urządzenie doczeka się aktualizacji do najnowszej wersji systemu.
Po kilku tygodniach od momentu ogłoszenia nowej wersji Androida wiemy już, które modele smartfonów czy tabletów otrzymają aktualizację do Androida 5.0. Jeżeli macie zamiar wymienić swój telefon, lub rozglądacie się za nowym, to warto zerknąć na poniższą listę, ponieważ nowa wersja systemu Google warta jest instalacji – naprawdę przyniesie kilka interesujących zmian.

Urządzenia Google

 • Nexus 4, Nexus 5 oraz Nexus 7 otrzymały już aktualizację.
 • Nexus 6 i Nexus 9 – urządzenia będą fabrycznie wyposażone w Androida 5.0.

Urządzenia Samsunga

 • Galaxy S3 – brak oficjalnej aktualizacja do Androida 5.0.
 • Galaxy S4 oraz Galaxy S5 – grudzień 2014.
 • Galaxy Note 3 – styczeń/luty 2015.
 • Galaxy Note 4 – grudzień 2014.

Urządzenia LG

 • LG G3 – otrzymał już aktualizację.

Urządzenia HTC

 • HTC One i One M8 – pierwotnie aktualizacja miała być udostępniona już 3. listopada, według najnowszych informacji nowa wersja oprogramowania jest gotowa, ale czeka na akceptację Google.
 • One mini, One mini 2, One Max, Desire 816/820, Desire S – prawdopodobnie te modele otrzymają aktualizację, ale nie podano żadnych konkretnych dat.

Urządzenia SONY

 • Cała rodzina Xperia Z (tablety i smartfony, począwszy od najstarszych modeli Xperia Z, skończywszy na najnowszym flagowcu Xperia Z3) ma otrzymać aktualizację do Androida 5.0. Proces aktualizacji ma rozpocząć się na początku 2015 roku od modeli Xperia Z2 i Z3.

Urządzenia Motoroli

 • Moto E, Moto G, Moto X – aktualizacja ma być dostępna do końca 2014 roku.
 • Moto G (2014), Moto X (2014) – aktualizacja już dostępna.

Jak widać w najlepszej sytuacji są – jak zwykle w przypadku Androida – posiadacze urządzeń z serii Nexus, ewentualnie Motoroli, która przez pewien czas była własnością Google, ale na początku tego roku została kupiona przez chińskie Lenovo. Niespodziewanie szybko aktualizacji doczekali się też posiadacze flagowca LG, czyli modelu G3. Z kolei Samsung jak zwykle zwleka z przygotowaniem nowej wersji systemu dla swoich smartfonów.
Niestety smutna prawda jest taka, że w większości przypadków tylko najnowsze (i najdroższe) modele zostaną zaktualizowane do nowej wersji systemu Google. W praktyce chodzi więc o tegoroczne flagowce, ewentualnie te z ubiegłego roku. Sytuacja, w której tańsza czy starsza „komórka” otrzymuje najnowszą wersję systemu jest wyjątkowo rzadka w świecie Androida.
Źródło:
http://www.androidpit.com/android-5-0-lollipop-phone-update-news
http://au.ibtimes.com/articles/573708/20141124/official-android-5-0-lollipop-update-htc.htm#.VHNsNIuG8xI
http://blogs.sonymobile.com/2014/10/16/were-bringing-android-5-0-lollipop-to-the-entire-xperia-z-series/

Udostępnij
Zobacz także