Konferencje

Sprzedaż Nokii na rzecz Microsoftu zostanie sfinalizowana w kwietniu 2014

Wczesną jesienią wiele medialnego szumu wywołała transakcja, do jakiej doszło pomiędzy Microsoftem i Nokią. Za cenę 7,2 miliarda dolarów Microsoft zakupił dział telefonów Nokii, a także licencje na ich patenty. Do finalizacji umowy dojdzie już w przyszłym miesiącu, a więc w kwietniu 2014.
Transakcje pomiędzy takimi gigantami, jakimi są koncerny Nokii czy Microsoftu, wymagają autoryzacji ze strony wielu pośrednich instytucji. Sprzedaż przesuwa się w czasie w związku z oczekiwaniem na zgody poszczególnych organów. Nokia otrzymała już zgodę na sprzedaż swojego działu telefonów (Devices & Services) od Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, a także od Komisji Europejskiej. Firma jednak ciągle czeka na oficjalny komunikat w tej sprawie, jaki mają wydać azjatyckie władze antymonopolowe.
Nie wiadomo jeszcze, jaką dokładnie strategię obierze Microsoft, kiedy już oficjalnie w ich rękach znajdą się wszystkie urządzenia i patenty Nokii. Przewiduje się jednak, iż po finalizacji sprzedaży, Microsoft zacznie produkować własne, nowe urządzenia, które będą mogły podbić rynek. Dotychczasowe urządzenia Nokii zostaną wobec tego zastąpione nowymi smartfonami Microsoftu.
Oficjalny komunikat Nokii w tej sprawie znajduje się pod następującym adresem:
http://press.nokia.com/2014/03/24/nokia-expects-the-sale-of-substantially-all-of-its-devices-services-business-to-microsoft-to-close-in-april-2014
Źródło:
http://www.theverge.com/2014/3/24/5541446/microsoft-and-nokia-now-expect-buyout-to-close-in-april

Udostępnij
Zobacz także