Konferencje

Sprzedaż Nokii wzrosła o 367% w trzecim kwartale 2013!

Swego czasu Nokia wydawała się znajdować na drugim planie w rankingach na najpopularniejsze smartfony. Apple, Samsung czy nawet HTC wyprzedzało koncern w bitwie o sympatię użytkowników, pozostawiając Nokię w tyle. Trzeba także pamiętać, iż koncernowi stosunkowo dużo czasu zajęło dostosowanie się do rynku i porzucenie Symbiana na rzecz Windows Phone. Jednak Nokia wraca do gry o solidną pozycję na rynku.
Budowanie na nowo silnej pozycji Nokia zawdzięcza przede wszystkim smartfonom Lumia działającym w oparciu o Windows Phone. Według danych dotyczących Ameryki Północnej, w trzecim kwartale 2013 roku Nokia odnotowała ponad trzykrotny wzrost ilości sprzedawanych urządzeń – aż o 367%! W drugim kwartale liczba Nokii w Ameryce Północnej wynosiła 500 tysięcy, a w trzecim już 1.4 miliona. W pierwszym kwartale tego roku liczba ta wynosiła zaledwie 300 tysięcy. Widać więc, iż sprzedaż Nokii nieustannie wzrasta, na nowo odbudowując pozycję marki na rynku.
nokiaglobalsales2a
Seria smartfonów Lumia miała swoją premierę w listopadzie 2011 roku. Premiera przypadła na czwarty kwartał 2011 roku i według danych opublikowanych przez Nokię, sprzedano wtedy sporo ponad milion smartfonów. W drugim kwartale 2012 sprzedano ponoć 4 miliony urządzeń. Nokia odnotowywała skromny, ale szybki wzrost sprzedaży. Jednak w trzecim kwartale 2012 roku sprzedaż Lumii spadła do 2,9 miliona egzemplarzy. Nokia zaczęła borykać się z problemami w sprzedaży smartfonów. Później co prawda sprzedaż znów wzrosła, jednak nagły spadek na pewno nie pomógł firmie.
Strategia Nokii w zakresie Windows Phone była długo krytykowana. Podobnie jak sam system operacyjny Microsoftu. Jednak teraz, kiedy Microsoft kupił dział Nokii za 7 miliardów dolarów, połączenie to może przynieść naprawdę dobre efekty.  Trzykrotny wzrost liczby urządzeń jak na jeden kwartał to naprawdę niemały sukces, zwłaszcza, kiedy w tym samym kwartale miejsce miała premiera nowych iPhone’ów od Apple.
Źródło:
http://techcrunch.com/2013/10/29/nokia-had-a-stunning-q3-in-north-america-with-device-volume-up-367-from-last-year/

Udostępnij
Zobacz także