Konferencje

Suunto Race – recenzja wytrzymałego sportowego zegarka z AMOLED

Suunto Race to mała rewolucja w świecie sportowych zegarków. Zmienia zasady gry dzięki nie tylko ekranowi AMOLED, ale także innowacyjnym funkcjom czyniącym każdy trening jeszcze bardziej efektywnym.

Pierwsze wrażenia. Opakowanie i wykonanie Suunto Race

Suunto Race dobre wrażenie robi już przy pierwszym kontakcie. Zegarek otrzymujemy w eleganckim opakowaniu będącym czytelnym sygnałem, że mamy do czynienia z produktem klasy premium i wyraźnie innym od pudełek, do których fińska marka przyzwyczaiła nas w poprzednich latach. Jego wnętrze kryje nie tylko zegarek z ładowarką, ale również zwięzłą instrukcję obsługi i zestaw wlepek.

Sam zegarek, jak przystało na Suunto, wyróżnia się nie tylko funkcjonalnością i nowoczesnymi rozwiązaniami, ale także solidnym wykonaniem. Spora koperta sprawia wrażenie wytrzymałej, a przy tym świetnie się prezentuje. Perforowany pasek dodaje do elegancji i sprawia, że zegarek doskonale dopasowuje się do nadgarstka. Urządzenie możecie zamówić na https://zegarownia.pl.

Suunto Race. Jakie zmiany przynosi nowy model?

W Suunto Race znajdziemy kilka nowości czyniących z niego jeszcze lepszy zegarek dla aktywnych. Na uwagę zasługuje przede wszystkim ekran AMOLED. Oferuje on nie tylko doskonałą czytelność w każdych warunkach oświetleniowych, ale też możliwość obsługi dotykowej. Producent zastosował także boczne przyciski oraz innowacyjną cyfrową koronkę. Połączenie wszystkich elementów sprawia, że korzystanie ze wszystkich funkcji zegarka jest banalnie proste – nawet w rękawiczkach.

Nowością jest także pomiar zmienności rytmu pracy serca (HRV). Obecność tego wskaźnika będzie doskonałym rozwiązaniem dla wyczynowców. Dostarcza on cennych informacji na temat zdolności adaptacji organizmu do wysiłku. Zegarek Suunto Race został ponadto wyposażony w widgety ułatwiające szybki dostęp do kluczowych funkcji oraz funkcję odnajdywania zgubionego telefonu, multialarm oraz możliwość śledzenia emisji CO2e podczas aktywności fizycznej.

Suunto Race. Jak sprawdza się podczas treningów?

Suunto Race to wszechstronne narzędzie, sprawdzi się nawet podczas intensywnych treningów. Obsługa dotyku stoi na wysokim poziomie, a boczne przyciski i koronka umożliwiają płynne poruszanie się po menu oraz szybki dostęp do poszczególnych funkcji. Te zaspokajają potrzeby nawet wymagających zawodników, bez względu na rodzaj aktywności. Poza wspomnianym pomiarem zmienności rytmu pracy serca, na uwagę zasługuje przede wszystkim GPS. Współpraca z algorytmami opartymi na połączeniach z różnymi satelitami gwarantuje precyzyjne śledzenie trasy podczas biegania lub jazdy na rowerze.

Nieocenioną pomocą okazuje się Suunto Coach, czyli wirtualny personalny trener odpowiedzialny za analizę parametrów treningów. Tygodniowe podsumowania obciążenia treningowego, intensywności ćwiczeń, regeneracji i postępu znacznie ułatwiają organizację i optymalizację treningów.

Suunto Race to narzędzie stworzone z myślą o sportowcach szukających nie tylko sposobu na mierzenie bieżących postępów, ale także wskazówek pozwalających im stale poprawiać swoje wyniki. Ekran AMOLED i cyfrowa koronka w połączeniu z wysoką jakością wykonania gwarantują bezproblemową obsługę nawet w warunkach trudnych treningów.

Artykuł przygotowany we współpracy z ekspertem Suunto Premium Partner sklepu Zegarownia.pl

Udostępnij
Zobacz także