Konferencje

Światowy lider branży video zmienia oblicze i stawia na Polskę

Slidely, izraelska platforma video z 200 milionami użytkowników, ogłosiła swój rebranding. Od teraz będzie się rozwijać pod szyldem PROMO – nazwą jednego ze swoich dotychczasowych produktów. Gigant nie ukrywa, że istotną częścią strategii biznesowej są inwestycje w Polsce.
Slidely w ciągu kilku lat z dynamicznego startupu wyrosło na jednego z czołowych graczy na światowym rynku video i oficjalnego partnera Facebooka. Platforma sprzedaje materiały filmowe w niemal każdym państwie świata. Odbiorcami są zarówno małe biznesy i wolni strzelcy, jak i firmy z prestiżowej listy Fortune 500, czyli najbardziej dochodowe amerykańskie przedsiębiorstwa. Kilkanaście miesięcy temu Slidely kupiło polski startup UnStock i powierzyło jego założycielom zbudowanie zespołu w Warszawie. Od tego czasu część rozwiązań technologicznych izraelskiego giganta powstaje właśnie nad Wisłą.
Nowa, łatwa do zapamiętania nazwa podkreśla kolejny rozdział w historii firmy. “Nasza marka dostarcza odbiorcom materiały video najwyższej jakość, dzięki którym stają się rozpoznawalni. W ten sposób promujemy ich działalność, stąd PROMO”- mówi CEO Tom More.

Partner Facebooka z polskim akcentem

PROMO stawia też na intensywny rozwój w Polsce. Warszawski oddział rozrasta się z miesiąca na miesiąc i rekrutuje nowych programistów, ale to nie koniec inwestycji. “Właśnie przeprowadzamy się do większego biura, poprzednia siedziba stała się dla nas za mała”- zdradza general manager Kamil Goliszewski. Jak dodaje, centrala z Tel Awiwu od początku jest pod wrażeniem polskich deweloperów oraz tutejszej etyki pracy. “Oni rzucają nowymi pomysłami, my potrafimy je przekuć w konkretne rozwiązania”- tłumaczy. “Jest tylko jedna rzecz, na którą narzekają partnerzy z Izraela. Chodzi o polskie zimy.” – śmieje się Goliszewski.
Na platformie Promo.com znajduje się ponad 14 milionów materiałów video, zdjęć i gotowych szablonów. Użytkownicy mogą także korzystać z licencjonowanych klipów muzycznych, kolaży i zdjęć. Oprócz biur w Tel Awiwie i Warszawie, firma ma oddział w Nowym Jorku.

Udostępnij
Zobacz także