Konferencje

Szukacie dobrych aplikacji czy gier na Androida? Google opublikowało listę najlepszych!


Sklep Google Play jest pełen aplikacji użytkowych czy gier. Użytkownicy Androida mogą wybierać spośród ponad 1,4 mln programów! Oczywiście nie wszystkie dostępne aplikacje warte są zainteresowania i instalacji. Poza tym część z nich jest płatna, co dodatkowo komplikuje wybór. Całe szczęście Google przychodzi nam z pomocą!
O jaki rodzaj pomocy chodzi? Firma z Cupertino od pewnego czasu publikuje ranking aplikacji i gier roku. Kilka dni temu pojawiła się tegoroczna edycja zestawienia. Co prawda do sylwestra mamy jeszcze trochę czasu, ale nie przeszkodziło to Google w stworzeniu nowej listy.

Najlepsze aplikacje roku 2014 według Google

Co Google proponuje Polakom (ranking różni się w zależności od kraju)? Zacznijmy od aplikacji. Na liście znajdziecie 78 propozycji. Zachęcamy do zapoznania się z nią, ponieważ niektóre aplikacje mogą być Wam kompletnie nieznane. Oczywiście zapewne każdy kojarzy aplikację Allegro, jakdojade.pl, Shazam czy Uber, o którym pisaliśmy jakiś czas temu. Z drugiej strony z pewnością wpadniecie na nieznane Wam nazwy, które warto sprawdzić, ponieważ rekomendacja Google powinna gwarantować dobrą jakość wszystkich propozycji. Oczywiście wybór niezbędnych aplikacji jest uzależniony od potrzeb użytkownika. Natomiast od siebie polecamy narzędzie podstawowe, czyli klawiaturę SwiftKey (darmowa), bez której trudno sobie wyobrazić wygodne wpisywanie tekstu w systemie Android.

Najlepsze gry roku 2014 według Google

Nie samą pracą człowiek żyje! Chwilę relaksu czy zabawy może nam zapewnić dobra gra mobilna, po którą możemy sięgnąć praktycznie zawsze (wystarczy wyciągnąć telefon z kieszeni). Platforma Androida ma niezwykle bogatą ofertę gier mobilnych, jednak w całym tym bogactwie łatwo wpaść na produkcję kiepską. Podobnie jak w przypadku aplikacji użytkowych, Google stworzyło listę 92 najlepszych gier 2014 roku.
Zainteresowani mają z czego wybierać. Fanom bardziej zręcznościowej rozgrywki możemy polecić polską produkcję Sky Force 2014 (darmowa). Z kolei osobom, które wolą niższe tempo rozrywki, a także potrafią docenić nietuzinkową oprawę audio-wizualną, cudowne Monument Valley (płatna, cena: 15 zł). Gra została doceniona przez największe branżowe portale, a oceny samych graczy wskazują, że tytuł ten nie bez powodu znalazł się na liście Google. Inne gry warte polecenia, to: Galaxy Legend, HillClimb Racing, Hungry Shark Evolution, Jetpack Joyride, Plague Inc. czy Temple Run 2 – wszystkie wymienione to produkcje darmowe.
Oczywiście zachęcamy Was do własnych poszukiwań, jednak pamiętajcie, że rynek aplikacji na Androida jest ogromny. Nie wszystkie produkcje są wartościowe, dlatego warto zacząć od wyselekcjonowanej listy. Powodzenia!
Źródło:
https://play.google.com/store/apps/collection/promotion_3000f13_best_of_2014
https://play.google.com/store/apps/collection/promotion_3000bd9_hot_games_2014

Udostępnij
Zobacz także