Konferencje

Szybkie i sprawne kupowanie za pomocą PayPal One Touch

Kupowanie przez internet za pomocą telefonu to nadal wyzwanie dla użytkowników małych ekranów i klawiatury. Nie oszukujmy się, trudno z pełną swobodą i poczuciem bezpieczeństwa korzystać z aplikacji sklepów internetowych na kilkucalowym ekranie. Skakanie pomiędzy małymi okienkami wpisując po raz setny nazwę użytkownika lub numer karty kredytowej nie jest zbyt wygodne. Częściej po prostu odkładamy zakupy na później, aż znajdziemy się przed ekranem monitora. PayPal zamierza ten proces znacznie uprościć.
Nowy produkt nosi nazwę One Touch i został wydany specjalnie dla handlowców oraz developerów. Funkcja została zbudowana we współpracy z nabytą w zeszłym roku przez eBay firmą o nazwie Braintree i w zasadzie niczym nie różni się od rozwiązania Venmo Touch.
Venmo Touch
Dla niezaznajomionych z Venmo, był to wczesny startup związany z mobilnymi płatnościami, jeszcze zanim został nabyty w 2012 przez firmę Braintree. Venmo oferowało aplikację, za pomocą której w łatwy i szybki sposób można było przesyłać sobie wzajemnie pieniądze, a następnie bez problemu wypłacić je z banku. W międzyczasie usługa Venmo Touch została wprowadzona jako sposób uzyskania dostępu przez użytkowników mobilnych do informacji o ich płatnościach w wspieranych przez Braintree aplikacjach jak na przykład HotelTonight, Airbnb czy Uber.
Chodzi przede wszystkim o to, że nie trzeba ponownie wprowadzać danych karty kredytowej w zamówieniu czy w momencie zapłaty. Informacje te przechowuje Venmo Touch i w razie potrzeby można się po prostu do niej odwołać.
PayPal One Touch
Podobnie działa PayPal One Touch. Najpierw kupujący chcąc dokonać zakupu w odpowiedniej, kompatybilnej aplikacji, musi zatwierdzić pozwolenie na autoryzację płatności poprzez PayPal. Po tym kroku zakupu można dokonać po prostu za pomocą przycisku „kup”, bez dodatkowego logowania, nazwy użytkownika czy haseł. Aby zabezpieczyć się przed oszustwami, aktywności są monitorowane m.in. za pomocą analizy zachowań, które pozwolą wykryć nietypowe działania. Dodatkowo użytkownicy aplikacji, będą mogli zmienić w każdej chwili ustanowione uprawnienia.
PayPal One Touch współpracuje zarówno z aplikacjami Android i iOS. Na razie nie podano terminu uruchomienia serwisu, ale programiści mogą rejestrować się już na beta testy.
Źródło:
www.phonearena.com/news/PayPal-announces-One-Touch-Mobile-Payments_id59563
http://techcrunch.com/2014/08/19/paypal-rolls-out-one-touch-mobile-checkout-for-apps/

Udostępnij
Zobacz także