Konferencje

Szybsze działanie stron internetowych dzięki CDN

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Google, ponad połowa użytkowników rezygnuje z odwiedzania strony internetowej, jeśli ładuje się ona dłużej niż 3 sekundy. W związku z tym należy wybierać tylko taki hosting, który zapewnia maksymalną szybkość działania naszych projektów. Spółka nazwa.pl niedawno uruchomiła dodatkowe węzły dystrybucji treści swojej sieci Content Delivery Network (CDN), zwiększając tym samym szybkość działania stron swoich klientów dzięki skróceniu fizycznej odległości między serwerem przechowującym dane i użytkownikiem.

Od czego zależy prędkość stron internetowych?

U podstaw szybkiego działania stron leży wiele czynników. Fundamentem pozostają oczywiście parametry serwera, na którym uruchomiliśmy witrynę, takie jak m.in. rodzaj dysku, procesor czy gwarantowana ilość pamięci RAM. Znaczenie ma również technologia, w jakiej hosting jest realizowany. Rozwiązania chmurowe zapewniają szybsze działanie, ponieważ strona WWW nie jest obsługiwana na pojedynczym serwerze o ograniczonej mocy, lecz jednocześnie na kilkuset maszynach. Dzięki temu witryna staje się odporna na nagłe przeciążania i zawsze wyświetla się z maksymalną możliwą szybkością.

Kolejnym czynnikiem wpływającym pozytywnie na szybkość działania strony jest buforowanie jej treści w ramach sieci Content Delivery Network (CDN). Składa się ona z wielu rozproszonych geograficznie węzłów, które rozmieszczone są w kluczowych miejscach w danym kraju lub na świecie. Jak to działa? Jeśli odwiedzamy witrynę, która umieszczona jest w Data Center na drugim końcu globu, jej czas wczytywania pozostaje dla nas relatywnie długi. Jeśli natomiast ważne elementy tej witryny zostaną umieszczone na geograficznie bliższych serwerach, wczyta się ona znacznie szybciej. CDN składa się właśnie z rozproszonych po świecie serwerów, przechowujących kopie elementów składowych stron WWW.

CloudHosting z CDN nazwa.pl

Spółka nazwa.pl rozbudowała swoją sieć CDN o węzły znajdujące się w Seattle i Waszyngtonie. Dołączyły one tym samym do tych zlokalizowanych w Krakowie, Warszawie, Amsterdamie. Trwają także prace nad kolejnym węzłem w Madrycie.

Inteligentne kierowanie zapytań do najbliższego węzła zapewnia szybsze otwieranie stron nie tylko w Polsce i Europie Zachodniej, lecz także w USA. Ponadto duża liczba połączeń z Azji i Australii do polskich stron internetowych dokonywana jest właśnie przez Amerykę Północą. Z tego względu nowe punkty wymiany ruchu na wschodnim i zachodnim wybrzeżu USA skróciły czas tych połączeń nawet o połowę!

Korzyści z CDN nazwa.pl to nie tylko szybsze wczytywanie witryn, ale także większe bezpieczeństwo i wzrost pozycji strony w wynikach wyszukiwania Google. Każdy węzeł dysponuje firewallami sprzętowymi, zapewniając ochronę przed atakami hakerskimi typu DDoS. Dzięki węzłom CDN nazwa.pl w USA, crawlery Google, czyli maszyny używane w celu indeksowania stron WWW, otrzymują dane z węzłów w USA, czyli znacznie szybciej, niż gdyby te same dane musiały być przesłane z serwerów w Warszawie.

W jaki sposób skonfigurować Content Delivery Network na serwerach nazwa.pl? Odpowiedź jest prosta: dodatkowa konfiguracja nie jest potrzebna! Sieć CDN nazwa.pl jest zintegrowana z usługami CloudHosting. Tym samym nie jest wymagane żadne działanie ze strony klienta, gdyż o automatyczną dystrybucją treści w pełni dba nazwa.pl. Stanowi to wyróżnik rynkowy spółki. Warto zaznaczyć, że korzystanie z CDN nazwa.pl w ramach usług hostingowych jest całkowicie bezpłatne.

Specjalna promocja dla Czytelników

Połączenie wydajnych serwerów, technologii CloudHosting oraz możliwości, jakie daje Content Delivery Network, czyni rozwiązania nazwa.pl najbardziej nowoczesnymi w ramach polskiego rynku.Warto zadbać o maksymalną szybkość stron WWW i korzystać tylko z najlepszych usług IT. Specjalnie dla Czytelników przygotowaliśmy rabat, który pozwoli zamówić dowolne produkty nazwa.pl z 20% rabatem!

Jak skorzystać ze zniżki? W tym celu należy wejść na stronę nazwa.pl i wybrać interesujące Was rozwiązania. Następnie w koszyku, w polu „Kod rabatowy” wprowadzić: pp35-9986-9636. Cena usług obniży się automatycznie.

Zachęcamy do korzystania z CloudHostingu z CDN nazwa.pl!

Udostępnij
Zobacz także