Konferencje
Mobile Trends

Szykuje się rewolucja na naszych nadgarstkach – Android Wear!

Google dziś (18.03.2014) zaprezentowało Android Wear – projekt mający rozprzestrzenić Androida na urządzenia wearable. Pierwszym przykładem takiego produktu jest obiecująco prezentujący się smart watch, ale ma to być jedynie początek!
Z wpisu opublikowanego na oficjalnym blogu Google, wynika, że zegarek (a być może także pozostałe urządzenia z projektu Android Wear) będzie funkcjonował na zasadzie podobnej do istniejącej już w smartfonach aplikacji Google Now. Oznacza to, że ideą urządzenia będzie wyświetlanie „właściwych informacji we właściwym czasie” – jak głosi slogan Google Now. Czyli np. wychodzimy z domu, a zegarek pokazuje nam ile czasu mamy do rozpoczęcia pracy, jaką trasę wybrać by ominąć korki itp.
Zegarkiem będzie można sterować za pomocą dotykowego interfejsu oraz przycisków, ale najważniejsza będzie jednak komenda „Ok Google” (analogiczna jak „Ok Glass” w przypadku Google Glass). Polecenie to umożliwi nam szybkie przeszukiwanie zasobów Internetu, wybieranie numerów, dyktowanie wiadomości tekstowych, włączanie aplikacji i zapewne jeszcze kilka innych rzeczy. Zegarek posłuży nam też jako pomoc w aktywności fizycznej, dzięki aplikacjom mierzącym prędkość, dystans itp.
Android Wear ma nam dać także możliwość zdalnego sterowania wieloma urządzeniami z naszego otoczenia. Standardowe zastosowania to oczywiście smartfon czy telewizor, ale przykład zaprezentowany na filmiku reklamowym, jest dużo bardziej spektakularny:

Screenshot-2014-03-18-12.48.45Pierwszy zegarek Google Wear już tego lata!

Motorola także dziś uruchomiła stronę moto360.motorola.com, na której prezentuje zegarek o nazwie Moto360. Póki co nie wiele tam zawartości, prócz kilku całkiem ładnych fotografii. Jest jednak jedna istotna informacja. Już latem tego roku możemy spodziewać się inteligentnych zegarków w kilku różnych stylach.
Film o designie Moto360 został również w dniu dzisiejszym opublikowany przez Motorolę:

Informacje dla deweloperów

Google ogłosiło też nową sekcję dla deweloperów Androida – developer.android.com/wear – gdzie zapoznać się można z informacji przydatnymi do dostosowywania lub tworzenia aplikacji na produkty wearable.
Więcej o działaniu produktów Android Wear można się dowiedzieć z tego filmiku:

Źródło:
www.googleblog.blogspot.co.uk/2014/03/sharing-whats-up-our-sleeve-android.html
www.moto360.motorola.com/
Zdjęcia:
www.moto360.motorola.com
www.geek.com

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także