Konferencje

Telefon na abonament to sposób na tani smartfon

Nowy smartfon to wydatek, który jednorazowo może być bardzo obciążający dla portfela. Ale istnieje prosty sposób, by koszty rozłożyć sobie na nieduże raty spłacane w abonamencie u operatora telefonii komórkowej.

Operatorzy prześcigają się w kolejnych promocjach, by przyciągnąć do swoich sieci jak największą liczbę nowych klientów. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest obniżenie ceny smartfona, który staje się własnością klienta wraz z podpisaniem umowy na abonament. Nowe urządzenie można mieć już za kilka złotych. 

Dlaczego warto mieć telefon na abonament?

Telefony na abonament mogą kosztować naprawdę niewiele, gdy podejmiemy decyzję o podpisaniu umowy abonamentowej z operatorem telefonii komórkowej. Dobrym przykładem może być sieć Red Bull MOBILE. U tego operatora najnowszy telefon na abonament możemy mieć za sześć złotych. Możliwość zakupu online pozwala zrealizować zamówienie wymarzonego smartfona bez wychodzenia z domu. Przesyłkę z telefonem kurier dostarczy pod wskazany adres. Kolejnym bonusem w tej sieci są elastyczne oferty pakietów internetowych. Niewykorzystane gigabajty przechodzą na następny miesiąc i zostają dodane do podstawowego pakietu. 

Decydując się na smartfon za kilka złotych, powinniśmy mieć świadomość, że za tę kwotę nie kupimy najnowszych modeli z wysokiej półki. Jednak już dopłacając kilkadziesiąt złotych, możemy mieć telefon wysokiej klasy, wyposażony w doskonałej jakości aparat i szybki procesor. 

Jakie warunki należy spełnić, by mieć na własność wydajny smartfon? Jesteśmy zobowiązani do podpisania umowy na co najmniej kilkanaście miesięcy. Może to być rok do nawet trzech lat. W tym czasie powinnością klienta będzie regularne opłacanie rachunków. Umowa gwarantuje, że bez względu na okoliczności, cena za usługę nie będzie rosła. Kształt umowy możemy dopasować do swoich warunków. Minęły już czasy, kiedy w ofertach operatorów dominowały wysokie ceny i mało elastyczne taryfy. Obecnie w ramach specjalnych promocji już za niewielkie kwoty mamy do wykorzystania darmowe minuty na rozmowy, gigabajty danych, a także bezpłatne SMS-y czy MMS-y.

Co jeszcze można zyskać, kupując telefon na abonament?

Niezwykle istotne jest, że podczas trwania umowy nie zmieniają się koszty usługi. To oznacza, że możemy przeznaczać na usługi telefoniczne stałą miesięczną kwotę. Jej wysokość można dopasować do zasobności portfela, ustalając liczbę bezpłatnych minut i limit danych dostępowych do sieci. Przy niedużych wartościach koszty miesięczne mogą zamykać się zaledwie w kilkudziesięciu złotych. W trakcie korzystania z usługi nie musimy obawiać się, że tak jak w przypadku karty prepaid, w trakcie rozmowy lub korzystania z Internetu nagle zabraknie nam środków. Co istotne, wielu operatorów ma oferty dla nowych użytkowników korzystniejsze od tych, które przeznaczone są dla osób przedłużających umowę. Warto o tym pamiętać, kiedy zbliża się termin zakończenia umowy i dobrze sprawdzić u konkurencji, co w danym momencie może nam zaoferować.

Udostępnij
Zobacz także