Konferencje
Mobile Trends

Na TestujemyAplikacje.pl użytkownicy zrecenzują i ocenią twoją aplikację

Napisałeś aplikację mobilną. Wciąż nie wiesz jednak czy wszystkie wykorzystane w niej pomysły okażą się funkcjonalne i wygodne dla większości użytkowników. A przecież to właśnie ocena apki w appstore’ach przesądza zwykle o jej popularności. Znajomi czy rodzina niekoniecznie mogą okazać się w takim przypadku źródłem obiektywnej krytyki. Być może do testów przyda ci się więc nowa usługa TestujemyAplikacje.pl, w której zlecisz recenzje swojej aplikacji użytkownikom z całej Polski.

Baza testerów rośnie

Każdy deweloper aplikacji powinien pamiętać o tym, że o jego sukcesie zaważą przede wszystkim oceny użytkowników w certyfikowanych appstore’ach – Apple AppStore oraz Sklepie Google Play. TestujemyAplikacje.pl to rozwijająca się usługa internetowa oferująca twórcom aplikacji dostęp do bazy testerów z całej Polski. Za od kilku do kilkunastu złotych można wykupić w niej test oraz recenzje swojej aplikacji na różnych urządzeniach. Jeśli recenzja okaże się treściwa, tester otrzymuje za nią drobne wynagrodzenie, tzw. beer-money.

Baza testerów TestujemyAplikacje.pl rozszerza się w bardzo szybkim tempie – dość powiedzieć, że po kilkunastu dniach od uruchomienia mamy już kilkuset testerów, którzy testują pierwsze aplikacje naszych Klientów. Różnorodność smartfonów, tabletów i nawet phabletów na jakich możemy testować aplikacje naszych klientów, zaskoczyła nawet nas i jest praktycznie nie do odtworzenia w jakichkolwiek warunkach firmowych. Platforma TestujemyAplikacje.pl została uruchomiona w Polsce jako pilot właściwej usługi, z którą w perspektywie kilkunastu tygodni chcemy wysatrtować globalnie. Obecnie istnieje kilka serwisów oferujących tzw. crowdtesting, jednak nasz model rozliczeń będzie zupełnie innowacyjny i wielokrotnie atrakcyjniejszy finansowo, dzięki czemu nawet małe i średnie firmy czy indywidualni twórcy będą mogli testować swoje aplikacje za rozsądną cenę – mówi Tomasz Kabarowski, pomysłodawca i szef zespołu Testujemy Aplikacje.

Obiektywne recenzje i lepsza pozycja w wynikach wyszukiwania

Oprócz obiektywnej krytyki i wskazówek dotyczących zmian w aplikacji, jej twórca ma zyskać też pomoc w zakresie ASO, czyli appstorowej optymalizacji będącej odpowiednikiem SEO dla produktów mobilnych. Pozycja aplikacji w appstorze zależy przecież właśnie od oceny oraz liczby oceniających użytkowników. Dlatego każdy tester TestujemyAplikacje.pl zobowiązany jest do wystawienia recenzowanemu produktowi merytorycznej opinii w appstorach (Google Play i Apple AppStore).

Na obecnym etapie usługa TestujemyAplikacje.pl jest nadal w fazie rozwojowej. Stale wprowadzamy kolejne funkcje i ułatwienia, uwzględniamy feedback naszych Klientów i Testerów. Chcemy w ten sposób jak najlepiej dopracować produkt przed uruchomieniem globalnym. Bardzo liczę, że usługa stanie się popularna wśród producentów i twórców gier mobilnych. Nasi testerzy to w większości ich target, więc kto jak nie oni najlepiej wypromuje dobry produkt? – podsumowuje Tomasz Kabarowski.

Jeśli chcecie wypróbować usługę TestujemyAplikacje.pl możecie zrobić to korzystając z kodu promocyjnego przygotowanego specjalnie dla naszych czytelników: MOBILETRENDS. Uprawnia on do 20 bezpłatnych recenzji aplikacji w usłudze.

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także