Konferencje

Testy beta aplikacji offline Google’a, czyli kilka słów o Youtube Go


Firma Google nigdy nie ukrywała, że jej pragnieniem jest zdobycie jak największej liczby użytkowników na całym świecie. Dlatego też jednym z celów korporacji jest rozprzestrzenienie swoich usług między innymi na terenie Indii. Potwierdzeniem tego faktu jest już druga z kolei konferencja “Google for India”, która odbyła się w New Delhi pod koniec września ubiegłego roku. Właśnie podczas tego wydarzenia Google ogłosiło swoją pierwsza aplikację offline o nazwie Youtube Go.
Plany Google’a to kolejny miliard nowych użytkowników właśnie na terenie Indii. Dlatego też w życie wchodzi szereg inicjatyw związanych z pozyskiwaniem nowych klientów w krajach azjatyckich.
Aktualnie, ponad pół roku po prezentacji Youtube Go w Indiach, Google poinformowało o zakończonych testach beta aplikacji. Aktualnie jest ona dostępna dla wszystkich na terenie Indii. To ogromne udogodnienie zarówno dla mieszkańców jak i turystów przebywających w azjatyckich krajach. Z powodu słabej jakości połączenia internetowego i ograniczonego dostępu do sieci, zaproponowana przez Google aplikacja prawdopodobnie będzie się cieszyła sporą popularnością.

Czym właściwie jest Youtube Go?

Tak naprawdę Youtube Go to stworzona ona podstaw nowa wersja aplikacji do odtwarzania wideo. Podstawową różnicą pomiędzy klasyczną wersją aplikacji a Youtube Go jest to, że ta druga działa również w warunkach bardzo słabego lub zerowego połączenia z siecią. Użytkownicy mogą wybrać określoną rozdzielczość podczas zapisywania lub streamingu wideo. Dzięki temu w sytuacji słabego połączenia lub jego braku mają możliwość odtwarzania wcześniej zapisanych treści oraz szybszego ich pobierania mimo niskiej jakości połączenia. Oczywiście wszystko to kosztem rozdzielczości, ale mając do wyboru możliwość obejrzenia ulubionego serialu w słabej rozdzielczości lub nie obejrzenie go wcale, chyba każdy wybrałby pierwszą opcję 😉 Fajną funkcją aplikacji jest również to, że umożliwia ona podgląd wideo przez dotknięcie miniatury. Pozwala to na uzyskanie lepszego wyobrażenia o zawartości wideo, bez konieczności odtwarzania go w całości. Dodatkowo aplikacja pozwala na udostępnianie filmów znajomym, bez konieczności połączenia z siecią.

Ciągły rozwój aplikacji

Proces rozbudowy aplikacji trwa już od ponad roku, a pierwsze rejestracje miały miejsce już na początku jej istnienia czyli we wrześniu ubiegłego roku. Obecnie jest ona dostępna w sklepie Google Play na terenie całych Indii, jednak w dalszym ciągu jest ona w fazie testów, więc prawdopodobnie zajdą w niej jeszcze pewne zmiany.
Google zapewnia, że testy beta są prowadzone intensywnie, po to aby jak najlepiej sprostać oczekiwaniom użytkowników. W tym celu firma ma w planach organizację wydarzeń na terenie Indii, między innymi w Udaipur, po to aby uzyskać jak najwięcej informacji zwrotnych od potencjalnych konsumentów.
Źródło:
https://venturebeat.com/2017/04/05/youtube-go-googles-offline-first-youtube-app-enters-beta-and-launches-for-everyone-in-india/
https://venturebeat.com/2016/09/27/google-india-all-in/
https://asia.googleblog.com/2014/12/buffering-wheel-stand-aside-introducing.html

Udostępnij
Zobacz także