Konferencje

Trendy w branży smartfonów – najpopularniejsze rozwiązania

Z roku na rok przybywa nowych zastosowań smartfonów. Dzięki coraz bardziej wydajnym specyfikacjom kolejnych modeli, poszerza się zakres możliwości tych urządzeń – a przecież jeszcze zaledwie półtorej dekady temu służyły one tylko do dzwonienia i wysyłania krótkich wiadomości tekstowych! Obecnie prym wiedzie kilka trendów, które mają szansę odcisnąć swoje piętno na sposobie, w jaki korzystamy ze smartfonów.

Cyfrowe rzeczywistości

Coraz powszechniejszym rozwiązaniem staje się AR (Augumented Reality), czyli rzeczywistość rozszerzona. Możemy zobaczyć ją w akcji np. na Snapchacie, gdzie różnego rodzaju filtry pozwalają przeistoczyć się na ekranie w psa czy też włożyć sobie na głowę kwiecisty wianek. AR może mieć też zastosowanie poważniejsze – przykładowo, zerkając przez kamerę telefonu podczas spaceru po rynku dowolnego miasta, moglibyśmy zobaczyć wirtualne „dymki” z menu lokali czy ciekawe oferty z mijanych sklepów. W parze z AR idzie VR, czyli rzeczywistość wirtualna. Przewiduje się, że wraz ze wzrostem mocy kolejnych telefonów, aplikacje na smartfony będą coraz częściej korzystać z tego rozwiązania.

Nacisk na bezpieczeństwo

Trendem, który do końca 2018 również ma przybrać na sile, są mobilne płatności – już dziś istnieje (i pojawiać się będzie coraz więcej) wiele aplikacji umożliwiających płacenie za pomocą telefonu. Płatności te nie byłyby jednak możliwe bez odpowiednich systemów zabezpieczeń – te zaś w bieżącym roku również mają być wciąż ulepszane, a aplikacje z dostępnymi fabrycznie, rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa stają się powoli nowym standardem. Wraz ze wzrostem wartości smartfonów, zyskają prawdopodobnie „zewnętrzne” usługi związane z ich bezpieczeństwem. Jeden z przykładów to np. polisa iPhone insurance, która pozwala ubezpieczyć telefon Apple tak samo, jak ubezpieczamy samochód czy mieszkanie – usługę tę oferuje między innymi firma Gadget Cover pod adresem https://www.gadget-cover.com/iphone-insurance.
Jednymi z najgorętszych trendów w dziedzinie smartfonów są obecnie rzeczywistość rozszerzona oraz jej niedaleka kuzynka – rzeczywistość wirtualna. Natomiast wraz z popularyzacją mobilnych płatności można spodziewać się, że rozwijane będą systemy zabezpieczeń tych urządzeń.

Udostępnij
Zobacz także