Konferencje
Mobile Trends

Twitter na tabletach, a w zasadzie – na tablecie

Wczoraj Twitter oficjalnie ogłosił, iż jest już (w końcu?) dostępna wersja serwisu na tablety z systemem Android. Do tej pory nie istniała wersja aplikacji zoptymalizowana na tablety z tym systemem operacyjnym.
Na ekranie aplikacji znajdziemy dostęp do tweetów, rozmów, trends, propozycje kont, które warto śledzić i a także dostęp do paru innych funkcji.
Jednak nie wszystko jest tak kolorowe. Otóż, pod wzniośle brzmiącym hasłem „Twitter dostępny na tabletach”, kryje się tak naprawdę inne przesłanie – bowiem aplikacja Twittera na razie dostępna będzie jedynie na tabletach Samsunga, a w zasadzie póki co – jedynie na Samsung Galaxy Note 10.1-2014. Do końca roku jednak ma pojawić się również na innych tabletach z Androidem.
Co niesie ze sobą aplikacja?

  • Wieloekranowy widok – pozwala to na uruchomienie kilku aplikacji naraz, dzięki czemu na ekranie tabletu wyświetlane mogą być dwa okna – aplikacji Tweeter oraz np. przeglądarki internetowej, czy odtwarzacza z filmem.
  • Widget – nowa aplikacja niesie ze sobą także widget, dzięki któremu wyświetlane będą tweety, zdjęcia, filmy, a także newsy z zakresu wydarzeń, muzyki czy sportu. Pozwoli to na jeszcze większą personalizację konta.
  • Zobrazuj to – czyli mała konkurencja dla Instagramu. Do naszych tweetów można będzie dodawać zdjęcia, co więcej – będziemy mogli najpierw po nich np. porysować.  Szczególnie wygodne będzie to w przypadku posiadania S-Pena, dostępnego wraz z Samsungiem Galaxy Note 10.1-2014.

Brawa dla Tweetera za dostosowanie się do obecnych trendów i stworzenie aplikacji dedykowanej tabletom. Szkoda tylko, że na razie wygodnym tweetowaniem na tabletach cieszyć się będą mogli jedynie szczęśliwi posiadacze Galaxy Note 10.1…
Źródło:
https://blog.twitter.com/2013/twitter-for-android-now-on-tablets

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także