Konferencje
Mobile Trends

Tworzenie aplikacji mobilnych na Android

Jeszcze kilka lat temu tworzenie aplikacji mobilnych można było uznać za fanaberię. Dzisiaj jest to element obowiązkowy w niemal każdym biznesie. Wystarczy spojrzeć na statystyki – urządzeń mobilnych jest już ponad 5 razy więcej niż tradycyjnych desktopów. Co więcej, prawie 25% użytkowników do przeglądania sieci www wykorzystuje jedynie urządzenia mobilne.

Jeszcze kilka lat temu tworzenie aplikacji mobilnych można było uznać za fanaberię. Dzisiaj jest to element obowiązkowy w niemal każdym biznesie. Wystarczy spojrzeć na statystyki – urządzeń mobilnych jest już ponad 5 razy więcej niż tradycyjnych desktopów. Co więcej, prawie 25% użytkowników do przeglądania sieci www wykorzystuje jedynie urządzenia mobilne. Również ruch z takich narzędzi sukcesywnie wzrasta, w niektórych branżach przekraczając nawet 50%. Dlatego też tworzenie aplikacji mobilnych, a przez to dotarcie z treścią do klienta, jest tak ważne w dzisiejszym środowisku biznesowym.

Dotarcie do odbiorcy z mobilną treścią

Do użytkownika korzystającego z urządzeń mobilnych dotrzeć można zasadniczo w dwojaki sposób – poprzez responsywną stronę www, a także dzięki natywnej aplikacji mobilnej. W praktyce najlepszą metodą jest wykorzystanie obu tych rozwiązań równolegle, jednak aplikacje natywne przynoszą bardzo wiele korzyści. Warto pamiętać między innymi o:

  • zdecydowanie szybszym działaniu aplikacji w porównaniu z możliwościami przeglądarki,
  • możliwości korzystania w wersji offline,
  • dopasowaniu interfejsu aplikacji do danej platformy, tzw. Look & Feel,
  • sposobności wykorzystania wielu udogodnień urządzeń mobilnych, jak chociażby GPS.

Telefon – wielofunkcyjne urządzenie

Telefony dawno już przestały być jedynie urządzeniami do wykonywania połączeń i przesyłania wiadomości. Dzisiaj są to prawdziwe multimedialne maszyny, których właściwości, za sprawą dobrze zaprojektowanej aplikacji mobilnej, można z łatwością wykorzystać w celach biznesowych. Takie aplikacje służą współcześnie do wielu czynności wykonywanych praktycznie każdego dnia. Zdecydowana większość użytkowników regularnie korzysta z notatników, porad biznesowych czy dietetycznych, przewodników, map, płatności, etc. Możliwości wykorzystania aplikacji mobilnych jest bardzo wiele, ale to właśnie pomysł na produkt jest najważniejszy. Wykonanie warto powierzyć specjalistom z bogatym portfolio zrealizowanych projektów, wyróżniających się kompleksowością usług i elastycznością w podejściu do każdego zadania. Proces tworzenia aplikacji mobilnej wymaga bowiem kreatywnego i wszechstronnego zaangażowania się w projekt, w wyniku którego finalny produkt będzie satysfakcjonujący. Firma składa się z grupy specjalistów z zakresu tworzenia aplikacji mobilnych na Android, których doświadczenie pozwala precyzyjnie dobrać rozwiązania spełniające oczekiwania i potrzeby klienta. W ITGenerator każdy projekt traktowany jest z równą powagą i zaangażowaniem, a proponowane udogodnienia poddane wielokrotnym testom, co gwarantuje pełną funkcjonalność i operacyjność aplikacji mobilnych.

Tworzenie aplikacji mobilnych to dopiero początek

Nawet najwyższej jakości projekt aplikacji, a także najlepsza realizacja wykorzystująca najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, bez profesjonalnych i precyzyjnych testów UX/UI będzie skazana na porażkę. ITGenerator zapewnia swoim klientom weryfikację każdej stworzonej aplikacji pod kątem użyteczności dla konsumenta – firma proponuje zatem doskonałe rozwiązanie o intuicyjnym działaniu. Współpraca w ramach tworzenia aplikacji mobilnych z ITGenerator to najlepsza odpowiedź na Twoje potrzeby związane z dotarciem do użytkowników mobilnych. Sprawdź, co jeszcze ITGenerator może zrobić dla Ciebie na https://www.itgenerator.pl/tworzenie-aplikacji-mobilnych-android/.

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także