Konferencje

Tworzysz aplikacje? Weź udział w kosmicznym projekcie, jakim jest The Space App Camp!

Już w maju w Holandii odbędzie się The Space App Camp, którego organizatorem jest projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej – S2G2M2 (Sustainable Services for Copernicus and GNSS in Mobile and Mobility). Jeśli jesteś deweloperem i szukasz nowych doświadczeń, zarejestruj się już dzisiaj!

Gdzie, kiedy i dlaczego?

Space App Camp odbędzie się w Noordwijk, obok Amsterdamu, w Holandii, a konkretnie w European Space Agency’s Centre Space Research and Technology (ESTEC). Organizator pokrywa koszty podróży oraz tygodniowego pobytu. The Space App Camp odbędzie się w dniach 5-12 maja 2014 i stanowi on wspaniałą okazję do spędzenia tygodnia z ludźmi, którzy dzielą podobny tok myślenia, a także by nauczyć się jak integrować dane satelitarne z mobilnymi aplikacjami oraz dowiedzieć się co nieco na temat funkcjonowania Europejskiej Agencji Kosmicznej.

„Kosmiczne” doświadczenie

Podczas The Space App Camp uczestnicy będą mieli dostęp do danych satelitarnych, stworzonych, by pomóc im stworzyć aplikacje w jednej, wybranej spośród pięciu kategorii: rolnictwo, zarządzanie służbami ratowniczymi, ochrona środowiska, środowisko i transport morski oraz aplikacje lifestyle’owe. Celem wydarzenia jest stworzenie prototypów aplikacji na urządzenia mobilne, które wykorzystywać będą europejską nawigację satelitarną i programy służące do obserwacji Ziemi.

Dla kogo?

Nie musisz mieć doświadczenia w pracy z danymi satelitarnymi, aby wziąć udział w projekcie.  Uczestnicy The Space App Camp będą wybierani w oparciu o kreatywność, jaką wykazali się przy wykonywaniu swoich dotychczasowych projektów. Pod uwagę będzie brana treść aplikacji, usability, design a także pomysły biznesowe, leżące u jej podstaw.
Zainteresowani udziałem w The Space App Camp w zgłoszeniu muszą zamieścić linki do opublikowanych aplikacji na Androida lub iOS. Zgłoszenia przyjmowane będą za pośrednictwem formularzu internetowego do dnia 3 marca 2014. Przewidywane są zespoły dwu- oraz czteroosobowe.
Gorąco zachęcamy do zgłaszania się do projektu, który stanowi niepowtarzalną okazję do zdobycia nowej wiedzy i poszerzenia swoich kompetencji w zakresie tworzenia aplikacji mobilnych!
Wszystkie dodatkowe informacje o projekcie znajdziecie na tej stronie internetowej: www.app-camp.eu, formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj: http://www.app-camp.eu/pages/registration.php.

Udostępnij
Zobacz także