Konferencje
Mobile Trends

Układasz grafiki pracy? Teraz elektroniczny grafik pracy może od razu trafić na Twój smartfon

Ułożenie odpowiedniego grafiku pracy to trudne zadanie, zwłaszcza jeśli mamy do obsadzenia wiele zmian. Ponadto w trakcie obowiązywania konkretnego grafiku, nierzadko musimy nanosić korekty wynikające na przykład z nieobecności danego pracownika czy innych, trudnych do przewidzenia sytuacji. Warto więc wybrać rozwiązania, które będą przede wszystkim praktyczne – takie jak grafik, który może od razu znaleźć się na Twoim smartfonie.

Jak ułatwić sobie wykonanie trudnych zadań?

Jeszcze do niedawna ułożenie grafiku stanowiło prawdziwe wyzwanie, gdyż większość z nas układała je ręcznie, bez pomocy specjalistycznych programów. Dziś jednak większość przedsiębiorstw wdraża rozwiązania, które ułatwią nam wykonywanie czasochłonnych zadań.

Narzędzia inewi z całą pewnością pomogą nam nie tylko kontrolować czas pracy, ale również zadbać o jego techniczne aspekty, czyli na przykład ułożenie odpowiedniego grafiku. Zazwyczaj w firmie odpowiedzialna jest za to jedna osoba bądź kierownicy poszczególnych działów. Już samo skomponowanie właściwego harmonogramu pracy nie jest proste, zwłaszcza jeśli zespół liczy sporo osób. Należy pamiętać nie tylko o kwestiach prawnych, ale również o specyficznej sytuacji pracowników, którzy w konkretnym dniu chcieliby mieć wolne bądź planują dłuższą nieobecność w wyznaczonym terminie.

Musimy wziąć pod uwagę także ewentualne korekty, które w grafikach pracy wprowadzane są stosunkowo często. Obecnie grafik pracy układa się zwykle w perspektywie miesięcznej, rzadziej tygodniowej. Przez ten czas może wydarzyć się wiele niespodziewanych rzeczy, które mają realny wpływ na wykonalność zaplanowanego harmonogramu. Wystarczy, że rozchoruje się jakiś pracownik bądź z uzasadnionych przyczyn będzie trzeba wydłużyć konkretne zmiany, a już musimy tak korygować grafik, aby spełniał on nie tylko normy prawne (dobowe normy czasu pracy, dni wolne), ale również odpowiadał potrzebom przedsiębiorstwa.

Jak dobrze zaplanować pracę i efektywnie nanosić korekty?

Zmiany w grafiku pracy wprowadza się dosyć niespodziewanie – czasami manager nie ma dostępu do programu czy nawet komputera, na przykład jeśli znajduje się obecnie w delegacji. Z drugiej strony, musi poprawić grafik w krótkim czasie, tak aby zachować ciągłość pracy. Co zrobić w takiej sytuacji? Z pewnością trudno będzie sobie poradzić, dysponując zwykłym programem do układania harmonogramu pracy. 

Doskonałym rozwiązaniem jest natomiast grafik, który bezpośrednio z poziomu komputera może trafić na smartfon. Jest to nowoczesna metoda, która doskonale sprawdzi się w każdym przedsiębiorstwie. O ile komputer niekoniecznie mamy zawsze przy sobie, o tyle telefon zabieramy ze sobą w niemal każde miejsce. Łatwiej więc będzie zapoznać się z ułożonym wcześniej grafikiem oraz wprowadzić do niego korekty, jeśli znajdziemy go nie tylko w komputerze, ale również w smartfonie.

Bez względu na to, czy aktualnie przebywamy w delegacji, czy też uczestniczymy w spotkaniu służbowym, grafik pracy mamy zawsze pod ręką. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia osoby zarządzającej, ale również pracowników, którzy w porę dostają informację o planowanych zmianach. Tego rodzaju grafik pracy z całą pewnością ułatwi nam zarządzanie firmą, a także sprawne reagowanie w sytuacjach nieoczekiwanych, a czasami wręcz kryzysowych

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także