Konferencje

UnStock nareszcie dostępny na Androida!

Na tę wiadomość od dawna czekali miłośnicy kręcenia filmów telefonami z systemem Android. UnStock, rewolucyjna aplikacja umożliwiająca szybkie zarabianie na treściach video, jest już dostępna! To ukłon w kierunku Europejczyków, którzy najchętniej korzystają właśnie z systemu operacyjnego Google.
Do tej pory UnStock mogli używać wyłącznie użytkownicy systemu iOS. Teraz, po tygodniach testów, swoje materiały mogą też zamieszczać i, co najważniejsze, sprzedawać użytkownicy telefonów z Androidem.
unstock-app2UnStock jest nowoczesną giełdą ujęć filmowych z rosnącą lawinowo liczbą użytkowników. Do tej pory autorzy zamieścili na platformie dziesiątki tysięcy filmów z ponad 1800 miejsc na świecie.
Twórcy polskiego startupu, który został doceniony w Dolinie Krzemowej, podkreślają, że rynek kamer video w ostatnich latach diametralnie się zmienił. Dzięki nowym technologiom, takim jak lustrzanki cyfrowe, małe kamery sportowe oraz drony, praktycznie każdy ma dostęp do kamery i może kręcić oryginalne filmy wysokiej jakości. A takich ujęć coraz częściej szukają światowe marki czy twórcy profesjonalnych reklam. Ujęcia z UnStocka wykorzystywane są na dziesiątki sposobów: od ruchomego tła na firmowych stronach internetowych, przez sklepy internetowe, aż po produkcje reklamowe i filmy na Youtube. UnStock pozwala wgrywać ujęcia z komórki, ale również z kamer z WiFi (takie jak GoPro lub drony) i dysków w chmurze (Google Drive, Dropbox, itp.)
Platforma UnStock nie tylko pozwala w prosty sposób sprzedać ujęcia, ale też troszczy się o wszystkie sprawy formalne: od kwestii praw autorskich i licencji, po pośrednictwo między twórcami a markami kupującymi materiał.
Jak pokazują międzynarodowe badania, to autentycznym treściom najbardziej ufa młode pokolenie konsumentów. “Obserwując trendy internetowe, wiemy, że tzw. user generated content jest bardzo ważnym ogniwem w dzisiejszej komunikacji” – podkreślają twórcy aplikacji. Doceniły to także czołowe media – coraz więcej stacji telewizyjnych korzysta z materiałów stworzonych przez odbiorców.
Potencjał UnStocka dostrzegli najwięksi ludzie w branży video. Doradcą start-upu jest jeden z założycieli Netflixa, Mitch Lowe. Ostatnio do zespołu dołączyła też Byba Sepit, która pracowała dla takich gigantów jak Getty Images oraz Pond5.
Polski startup założony przed trzech kolegów: Jakuba Górajka, Kamila Goliszewskiego i Adama Cellary uznawany za wyjątkowo obiecujący, został doceniony także w Dolinie Krzemowej. UnStock dostał się do AngelPad – jednego z najlepszych akceleratorów na świecie. Obecnie twórcy platformy kończą kolejny etap rozmów z dużymi międzynarodowymi inwestorami.
Zobacz aplikację w Google Store:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.unstock.app

Udostępnij
Zobacz także