Zapoznaj się z zestawem praktycznych informacji na temat inteligentnego domu. Sprawdź, w jaki sposób możesz wykorzystać funkcje najważniejszych urządzeń w Twoim domu.
Steruj wszystkimi urządzeniami za pomocą specjalnej aplikacji
Wszystkie najpotrzebniejsze urządzenia znajdujące się w naszym domu mogą być ze sobą połączone za sprawą specjalnego programu. Takie aplikacje pozwalają na dowolne konfigurowania parametrów urządzeń, a także na włączanie, wyłączanie i sterowanie ich funkcjami w dowolnym momencie.
Jednym z takich programów jest Exta Life. Aplikacja znakomicie współpracuje z systemami Android i iOS, dlatego spełnia oczekiwania większości klientów. To właśnie dzięki niemu można połączyć urządzenia mobilne z całym systemem inteligentnego domu. Exta Life pozwala na włączanie i wyłączanie, konfigurowanie, oraz uaktualnianie oprogramowania i sterowników dowolnych elementów wyposażenia domu. Zasięg aplikacji sięga nawet do 300 m w terenie otwartym. Pozwala to na bardzo komfortowe i skuteczne sterowanie najważniejszymi funkcjami smart house.
Gdzie można zainstalować system inteligentnego domu?
Na początku określmy, gdzie będziesz mógł zainstalować ten system. Określenie „inteligentny dom” niekoniecznie oznacza to, że taki aparat sterujący może być zamontowany wyłącznie w domu jednorodzinnym. To potoczne określenie, które najbardziej kojarzy się z całym systemem. Można go jednak zamontować dosłownie w każdej przestrzeni, na przykład biurowcu, magazynie, hali, czy w placówkach publicznych lub galerii handlowej. Możliwości są niemal nieograniczone. To od Ciebie zależy, gdzie zamontujesz inteligentny system.
Jakie udogodnienia zapewnia inteligentny dom?
Wiele osób zadaje sobie pytanie, nad jakimi udogodnieniami inteligentnego domu warto się zastanowić? Odpowiedź nie jest prosta, ponieważ każdy ma inne potrzeby. Istnieje jednak pewien pakiet ulepszeń, który może się przydać niemal w każdym obiekcie. Koncepcja smart house jest jednym z najbardziej użytecznych systemów, które można wykorzystywać w domach, miejscach pracy oraz w przestrzeni publicznej. Za sprawą smartfona lub tabletu jednym kliknięciem skonfigurujesz najważniejsze funkcje wyposażenia Twojego domu, na przykład temperaturę w pomieszczeniu, natężenie światła z żarówki lampy, czy szerokość otwarcia bramy wjazdowej.
System inteligentnego domu ma także inne zalety. Dzięki niemu możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy. Zanim postanowisz zainstalować aparat sterujący, zastanów się nad skorzystaniem z usług profesjonalistów. Firmy takie jak na przykład Zamel zapewniają pomoc na każdym etapie montażu – wycenie instalacji, dobraniu odpowiednich elementów, a także ustawieniu parametrów.
Co zyskujemy dzięki systemowi inteligentnego domu?
Dzięki temu systemowi zyskujemy ogromną oszczędność pieniędzy, na przykład na rachunkach za prąd, czy ogrzewanie. Często ma miejsce sytuacja, że poszczególne elementy wyposażenia nie zostają w porę wyłączone, a system wentylacji i ogrzewania odpowiednio skonfigurowany. Skutkiem jest zazwyczaj niska ergonomia pomieszczeń i nieekonomiczne zużywanie energii.
Inteligentny dom to na pewno dobre rozwiązanie dla osób, które chcą znacząco podwyższyć funkcjonalność przestrzeni, w których często przebywają. Może to być na przykład dom, miejsce pracy lub instytucja publiczna. Automatyzacja poszczególnych procesów i zaawansowana konfiguracja najważniejszych elementów wyposażenia pozwala nie tylko podnieść komfort życia, lecz także zaoszczędzić pieniądze.