Konferencje

W trakcie 26. Finału, WOŚP będzie kwestował w "realu" i w Internecie


Już w najbliższą niedzielę, 14 stycznia, odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, kwesty organizowane będą nie tylko na terenie całej polski i w niektórych miast za granicą, ale także w Internecie. Tegoroczna zbiórka pieniędzy zostanie przeznaczona na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Wpłat u wolontariuszy dokonamy gotówką, ale także kartą płatniczą lub smartfonem

Podczas ostatniego Finału darczyńcy przekazali Fundacji WOŚP aż 105 mln złotych. Około 1/4 tej kwoty przekazano przez kanały elektroniczne. W trakcie 26. Finału WOŚP wpłat u wolontariuszy dokonywać można tradycyjnie gotówką, a w 116 miejscowościach także kartą płatniczą, smartfonem lub usługą Blik (u wolontariuszy z terminalami zbliżeniowymi i koszulką „Zbliż się do Orkiestry”).

Zbiórka odbywa się także w Internecie

Aby łatwo i bezpiecznie wesprzeć WOŚP przez Internet, wystarczy dokonać wpłaty e-przelewem lub za pomocą karty płatniczej. PayU udostępnia prosty i przyjazny system przekazywania opłat i nie pobiera prowizji z tytułu obsługi płatności. Dzięki temu kwoty wpłacone przez internautów bezpośrednio i w całości trafiają na konto Orkiestry.
Aby wziąć udział w wirtualnych zbiórkach, wystarczy wybrać spośród dostępnych form wsparcia. W tym roku są to m.in.: skarbonka SiePomaga, akcje takie jak Wirtualne Serce wspieram.to czy Światełko do Nieba na zrzutka.pl oraz aukcje charytatywne na Allegro.

Darczyńcy otrzymają wirtualne serduszka

Darowiznę można także przekazać za pośrednictwem aplikacji WOŚP na Facebooku, stworzonej we współpracy z PayU. Po dokonaniu wpłaty na portalu społecznościowym każdy może „przypiąć” do swojego profilu orkiestrowe serduszko – czerwone przy kwotach do 100 zł lub złote dla wyższych sum.
WOŚP można również bezpośrednio na stronie www.wosp.org.pl (przez PayU), a także robiąc zakupy w sieci za pośrednictwem serwisu FaniMani.pl, przekazując nawet 4,5% wartości całego zamówienia. Do akcji przyłączyły się takie sklepy jak Allegro, Euro RTV AGD, EMAG, W. Kruk, Eobuwie.pl, Pyszne.pl, Showroom, Ole Ole, Smyk, Home & You, KFC, Ochnik.

Aplikacja mobilna poinformuje o bieżących wydarzeniach

W aplikacji mobilnej 26. Finału WOŚP (na Androida oraz iOS) znajdziemy natomiast aktualizowane na bieżąco informacje na temat zbiórki (w tym mapę towarzyszących wydarzeń). Wypełnimy także Quiz na temat fundacji. Aplikacja pozwala na przekazywanie datków SMS-em lub szybkim przelewem.
Źródło: Informacja prasowa

Udostępnij
Zobacz także