Konferencje
Mobile Trends

Warszawa europejską stolicą mobilnych technologii

Warszawa, 8 stycznia 2015 r. – MCE 2015 to druga edycja najważniejszej konferencji dotyczącej technologii mobilnych w Europie Środkowej stworzonej przez projektantów i programistów. W dniach 4-6 lutego 2015 r. w Warszawie spotka się blisko 50 prelegentów i 650 uczestników, pierwszego dnia na warsztatach dotyczących metodologii i hardware, drugiego i trzeciego na wykładach i panelach dyskusyjnych. Najważniejsi eksperci branży mobilnej reprezentujący takich gigantów, jak Twitter, Facebook, PayPal, Square, Skype, Grupa Allegro czy Mozilla podzielą się swoim doświadczeniem podczas ponad 40 wystąpień. „Mobile with Human Touch”, bo tak brzmi oficjalne hasło MCE 2015, wyznacza kierunek branży – zwrot w stronę użyteczności aplikacji i komfortu użytkownika.
Istotą wydarzenia jest wymiana praktyczną wiedzą, narzędziami i doświadczeniem, a także stworzenie społeczności tam, gdzie do tej pory było tylko środowisko zawodowe. MCE wprowadza w tajniki rozwoju oprogramowania mobilnego – projektowania i kodowania oraz inne tematy związane z tworzeniem wyjątkowych aplikacji i tzw. wearables (elektronika ubieralna). Niezależnie od rozwoju zawodowego, wydarzenie będzie świetną okazją do nawiązania kontaktów z osobami z całego świata o podobnych zainteresowaniach. Całość rozpocznie MCE Jitter, dzień poświęcony warsztatom związanym z metodologią i elektroniką. Prowadzący podzielą się swoim doświadczeniem m.in. na temat współpracy projektantów i programistów, tworzenia produktów z użyciem najnowszych technologii czy korzystania z mikrokontrolerów w “inteligentnym domu”.
„Rozmach tegorocznej konferencji Mobile Central Europe przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Lista prelegentów jest imponująca. Można powiedzieć, że duża część mobilnego potencjału programistycznego i projektowego z całego świata, na trzy dni przeniesie się do Warszawy. Dla branży mobilnej w Polsce to duża szansa na zbudowanie relacji branżowych z najlepszymi praktykami na świecie – relacji , które już powstały, choćby w poprzedniej edycji, ale które ciągle trzeba rozwijać. W tym roku rozszerzyliśmy formułę wydarzenia, tak by jeszcze bardziej ułatwić uczestnikom bezpośredni kontakt z prelegentami. A są to najważniejsze nazwiska z całego świata, wyłącznie praktycy. Nie trzeba było ich długo namawiać na przyjazd do Warszawy, bo oni już wiedzą, że MCE to silna marka. To uczestnicy naszej konferencji będą tworzyć rozwiązania mobilne przyszłości” – powiedział Jarosław Potiuk, główny organizator MCE 2015 oraz CTO
w firmie Polidea.
Dodatkową atrakcją tegorocznej konferencji będzie warstwa wirtualna. Wymiana kontaktów, oczekiwanie na lunch, głosowanie na temat jakości prelekcji, gra networkingowa i inne funkcje będą zintegrowane w jednym spójnym systemie. Pozwoli on w łatwy i ciekawy sposób zdobyć dodatkowe informacje na dany temat, czy poznać uczestników o podobnych zainteresowaniach lub kompetencjach – wszystko za pośrednictwem internetu rzeczy oraz bezprzewodowej i dotykowej łączności.
Wśród tegorocznych tematów prelekcji znajdą się m.in. nowe języki programowania, zagadnienia związane z bezpieczeństwem mobilnym i Internetem Rzeczy („Internet of Things”), a także mobilny design/UX. Goście konferencji zapoznają się także ze specyfiką współpracy programistów i projektantów.
Program konferencji :
http://speakers.mceconf.com/

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także