Konferencje

WebTalk wprowadza do Polski zaawansowaną technologię dynamic design

Agencja WebTalk oraz platforma Flexitive, jedno z najbardziej zaawansowanych narzędzi do automatyzacji produkcji contentu, podpisały umowę wyłącznego Partnerstwa Flexitive na rynku polskim.

Flexitive to narzędzie do automatyzacji projektowania Omnichannel, które wykorzystuje sztuczną inteligencję i zaawansowaną technologię projektowania responsywnego, aby zwiększyć efektywność tworzenia komunikacji marketingowej. Umożliwia niemal natychmiastowe tworzenie dziesiątek reformatów Key Visuala, z uwzględnieniem różnych języków i formatów graficznych. Znacząco skraca czas pracy grafików na projektach i pozwala bardzo szybko dostarczać wysokojakościowe materiały do Klientów. 

–  W odpowiedzi na zmiany rynkowe oraz potrzeby naszych klientów, od początku 2022 eksperymentujemy z platformami do dynamicznej i automatycznej produkcji contentu, włączając w to trwające od ponad roku działania, zmierzające do budowania własnej platformy w tym zakresie. Przeprowadziliśmy udane testy wewnętrzne, a następnie wdrożenia biznesowe dla naszych klientów. To doprowadziło nas do wniosku, że nasza autorska platforma będzie niewystarczająca, aby nadążyć za tempem zmian na rynku. Przystąpiliśmy więc do rozmów z Flexitive, platformą, która obecnie oferuje najbardziej zaawansowane możliwości automatyzacji projektowania. Wdrożenie platformy umożliwia nam łatwe i szybkie adaptowanie contentu na wiele rynków, a także przy odpowiednim wdrożeniu, znacząco skraca proces tworzenia i kontroli jakości – mówi Michał Dunin, Dyrektor Zarządzający w WebTalk. 

Ta współpraca to kolejny krok Webtalk w stronę nowego digital marketingu.

Dzięki synergii dotychczasowych kompetencji z jakością wspieraną technologicznie, możliwe jest budowanie efektywności marek w całym regionie CEE. Produkcja contentu to ogromna część aktywności działu kreacji, a innowacyjność w optymalizacji jest dziś niezbędna, żeby mógł on pracować na najwyższym poziomie przy jednoczesnej wysokiej wydajności.

– Szukaliśmy odpowiedniej technologii bo wiemy, że przy aktualnej ilości produkowanego contentu w kampaniach digital, optymalizacja jest kluczowa. Dlatego sięgamy po najciekawsze na rynku rozwiązanie, które w świetny sposób adresuje agencyjne potrzeby i otwiera nam drogę do jeszcze wyższej efektywności. Dynamiczna produkcja contentu (ang. DCP – Dynamic Content Production), wspierana naszymi autorskimi rozwiązaniami analitycznymi dla formatów reklamowych, to nowy standard na rynku projektowania. Synergia z Flexitive sprawia, że możemy podejmować się realizacji najbardziej zaawansowanych i wymagających projektów – dodaje również Dorota Pindel, R&D Director w WebTalk. 

Dynamiczna produkcja contentu (DCP) jest ogromną wartością dla projektów, które mają wiele wariantów o jednym Key Visualu, w których jest wiele mikro grup odbiorczych z różnym contentem, w których dla dużych sklepów e-commerce reklamuje się wiele różnych produktów, lub które są emitowane na wielu rynkach i w wielu językach. Jednocześnie wraz z analityką jest punktem wyjścia dla dynamicznej emisji kampanii reklamowych (ang. DCO – Dynamic Content Optimization), łącząc perspektywy celów komunikacyjnych i celów biznesowych kampanii.

O Flexitive 

Narzędzie firmy Neuranet, w którym możliwe jest stworzenie projektu master grafiki statycznej (oraz materiału motion i HTML5) bazującego na wgranych assetach, a następnie automatycznego reformatowania mastera na dowolne inne rozmiary, niezbędne w kampanii. Jednocześnie, narzędzie umożliwia szybkie skalowanie podmiany tekstów i poszczególnych elementów. 

O WebTalk

WebTalk to 100-osobowa agencja full-service digital, która od 2010 w Polsce i na rynkach zagranicznych wspiera Klientów w osiąganiu celów marketingowych, poprzez dostarczanie wysokiej jakości kampanii online oraz wdrażanie dedykowanego i innowacyjnego podejścia do realizowanych projektów. Agencja pracuje dla Klientów takich jak: Kia Polska, Super-Pharm, Tymbark, Heinz czy BNP Paribas.

Udostępnij
Zobacz także