Konferencje

Windows 10: najważniejsze zalety systemu Microsoftu

Jednym z popularniejszych systemów operacyjnych jest zdecydowanie Windows. Na całym świecie z tego rozwiązania korzystają miliardy użytkowników. Jego dużą zaletą jest przede wszystkim wysoka funkcjonalność, jak również intuicyjny interfejs. Na rynku można znaleźć jego najnowszą wersję, Windows 10. Jakie są więc najważniejsze zalety tego rozwiązania? Dlaczego warto wybrać właśnie ten system operacyjny?

Coraz chętniej wybierany system Windows

Jak już wcześniej wspomniano, system Windows jest jednym z najbardziej popularnych systemów operacyjnych. Decydując się na jego instalację możemy być pewni, że to właśnie z tym rozwiązaniem będą kompatybilne różnorodne programy. Zdecydowanie większość gier komputerowych również może działać jedynie w oparciu o ten system. Choć rynek diametralnie się zmienia i tym samym producenci różnorodnego oprogramowania zapewniają, że ich produkty są kompatybilne również z innymi systemami operacyjnymi, to wciąż system Windows cieszy się największą popularnością.

Dzieje się tak dlatego, że tego typu rozwiązanie jest w szczególności bardzo łatwe w obsłudze. Na pewno jest to bardzo dużą zaletą w przypadku, gdy uczą się z niego korzystać dzieci oraz osoby starsze. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że także jego interfejs jest na tyle przejrzysty, że nawet przenosząc się z innego systemu, możemy z powodzeniem poradzić sobie z jego obsługą. Dodatkowo system Windows posiada bardzo dużą ilość dedykowanego oprogramowania firm trzecich, jak również platformę do gier. To także powód, dla którego tak wiele osób na całym świecie pokochało Windows. Nie można zapominać również o tym, że dużą zaletą tego rozwiązania są także automatyczne aktualizacje, dzięki którym nasz komputer może działać znacznie sprawniej. Warto zwrócić uwagę również na sterowniki do urządzeń peryferyjnych, w tym przypadku nawet duża ilość różnorodnych urządzeń sprawi, że nasz system będzie prawidłowo działać.

Popularny Microsoft Windows 10 Home

Aktualnie dostępnym systemem jest Windows 10, który można kupić w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Ciekawostką jest fakt, że wspomniany system miał swoją premierę w lipcu 2015 roku, czyli można zauważyć, że upłynęło trochę czasu, jednak ten system nadal prężnie działa. Jest to możliwe, ponieważ firma Microsoft co pewien czas tworzy aktualizacje systemu, które mogą być bezpłatnie pobierane przez użytkowników i tym samym aktualizowane. Warto pamiętać, że system sam dobrze wie, kiedy ma dokonać aktualizacji i na pewno nam o tym przypomni. Jak już wcześniej wspomniano, jest to bardzo duża zaleta tego rozwiązania.

Jednak jeżeli do tej pory przyzwyczailiśmy się do starego wyglądu systemu nie powinniśmy zapominać o tym, że Windows 10 oferuje nam nie tylko zupełnie nowe możliwości, ale także diametralnie odmieniony wygląd. W tym przypadku powrócił przycisk „Start”, który pomoże nam uruchomić menu w zupełnie nowej odsłonie. W poprzednich wersjach system kierował nas do oddzielnego ekranu.

Na rynku Windows 10 możemy znaleźć w dwóch różnych odsłonach. Oczywiście bardzo popularna jest wersja Microsoft Windows 10, która jest przeznaczona raczej dla użytkowników chcących korzystać z takiego systemu w domu. Można także znaleźć Windows 10 Professional, jak również liczne edycje stworzone specjalnie dla firm. Jak można zauważyć, wybór w tym przypadku jest spory.

Powinniśmy jednak pamiętać o tym, że wspomniane systemy różnią się przede wszystkim funkcjonalnościami, w tym między innymi oprogramowaniem BitLocker. Windows 10 Professional oferuje nam specjalne programy, dzięki którym zaszyfrujemy skutecznie dokumenty, chroniąc dane osobowe, jednak takiej funkcji nie ma wersja Home. Warto także zwrócić uwagę na usługi azure active directory, które w dużej mierze ułatwiają zarządzanie kontami oraz dostępem do licznych urządzeń, na przykład drukarek. Wspomniane zaawansowane rozwiązania przydadzą się w szczególności w dużych korporacjach, dlatego jeżeli potrzebujemy systemu jedynie do podstawowych zadań, warto wybrać Windows 10 Home.

Udostępnij
Zobacz także