Konferencje

Wozniak: Apple powinno stworzyć smartfon z Androidem

Podczas konferencji Apps World North America, współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, udzielił wywiadu amerykańskiemu portalowi Wired, w którym to stwierdził, iż Apple powinno stworzyć smartfona… z systemem operacyjnym Android.
Wozniak powiedział wprost, że Apple powinno stworzyć telefon działający w oparciu o Androida. Android stanowi obecnie dużą konkurencję dla Apple, więc czemu nie spróbować konkurować bazując na tym samym systemie operacyjnym? Według Wozniaka ta konkurencja może przynieść dobre rezultaty. Uważa on, iż Apple wygrywa z Androidem pod względem ładnego, stylowego wyglądu swoich urządzeń oraz zaufania użytkowników do procesu produkcji urządzeń. „Możemy grać na dwóch frontach równocześnie” – powiedział Wozniak.
iAndroid wydaje się brzmieć paradoksalnie, jednak technicznie jest rzeczą wykonalną.  Android jest open-source’owym systemem operacyjnym i może być adaptowany na niemal każde urządzenie. Oczywiście słowa Wozniaka są tylko jego luźnymi przemyśleniami, a on sam nie współpracuje już w ścisły sposób z Apple. Pomysł na pierwszy rzut oka brzmi mocno absurdalnie, jednak kto wie, może Apple faktycznie zdecyduje się na taki krok?
Źródło:
http://www.wired.com/gadgetlab/2014/02/woz-interview/

Udostępnij
Zobacz także