Konferencje

Wpadka Microsoftu – przedwczesna informacja o zakupie Acompli – aplikacji pocztowej

Aplikacje do obsługi poczty e-mail to kategoria, która staje się coraz bardziej „trendy”. Twórcy chcą maksymalnie ułatwić życie swoim użytkownikom, segregując e-maile na wszystkie możliwe sposoby, a funkcje, które udostępniają, powodują, że taka aplikacja zaczyna bardziej przypominać osobistego asystenta czy kalendarz, niżeli prostą aplikację do czytania e-maili. O jakich aplikacjach dokładnie mowa? Przede wszystkim o zaprezentowanej nie tak dawno aplikacji Google Inbox, a także o Acompli, które… najprawdopodobniej nabywa Microsoft.
W Internecie nic nie ginie i spostrzegawczym internautom zajęło dosłownie kilka sekund wyśledzenie prawdopodobnej transakcji Microsoftu. Osoby śledzące blog Microsoftu za pośrednictwem kanału RSS kilkanaście godzin temu zobaczyli błędny post, którego zarówno tytuł, jak i treść brzmiały blank post please delete. Wyglądało to na zwykły błąd, zdradził on jednak jedną z tajemnic Microsoftu – post odsyłał pod następujący adres: http://blogs.microsoft.com/blog/2014/11/25/microsoft-acquires-acompli/.
Microsoft acquires Acompli nie brzmi jak przypadkowo wpisany tytuł. Strona, na której docelowo lądujemy, oczywiście nie istnieje, ale sama treść linka zdradza wystarczająco wiele. Redakcja Tech Crunch, która pierwsza upubliczniła ten błąd, stwierdza, że taka akwizycja jest wielce prawdopodobna, ponieważ przygotowanie takiego linka bezpodstawnie byłoby raczej bezsensowne.
acompli
Czym jest samo Acompli? Microsoft najwyraźniej chciało iść w ślady google’owskiego Inboxa i również stworzyć (a raczej nabyć) niezwykle wygodną, „myślącą” za użytkownika aplikację do obsługi konta pocztowego. Acompli to aplikacja do e-maili dotychczas adresowana do „profesjonalistów”, jako skrzynka służbowa, będąca równocześnie kalendarzem oraz podręcznym zbiorem wszystkich załączników i kontaktów. Służy błyskawicznemu wyszukiwaniu najistotniejszych wiadomości na swoim koncie pocztowym.
Microsoft na razie odmawia jakiegokolwiek komentarza w sprawie swojej „wpadki”.
Źródło:
http://techcrunch.com/2014/11/26/microsoft-appears-to-pre-announce-its-purchase-of-email-startup-acompli/
Zdjęcie:
igor © Więcej zdjęć na Fotolia.pl

Udostępnij
Zobacz także