Konferencje

Współpraca Amazona i Samsunga – darmowe ebooki dla użytkowników Galaxy

Samsung nawiązał właśnie współpracę z Amazonem. Ma ona polegać na zapewnieniu specjalnej aplikacji Kindle Store dla użytkowników urządzeń Samsung Galaxy. Jednak od samej aplikacji (która już przecież istnieje) ważniejszy jest fakt, iż użytkownicy ci będą mieli dostęp do 12 bestesellerów rocznie – całkowicie za darmo.
Współpraca Samsunga z Amazonem ma w efekcie przynieść korzyści użytkownikom Samsungów Galaxy. Na tych urządzeniach ma pojawić się specjalny sklep z ebookami Kindle. Dzięki niemu użytkownicy będą mogli nie tylko czytać książki na swoich smartfonach i tabletach, ale aplikacja Kindle Store ma upoważniać ich także do przeczytania 12 książek rocznie całkowicie za darmo. Oznacza to jedną książkę miesięcznie, co w przypadku niektórych użytkowników może nawet przerastać ich potrzeby. Co miesiąc użytkownicy będą dostawali cztery tytuły z czołówek list bestsellerów, z których będą mogli wybrać jedną pozycję. Na razie przywilej ten będą mieli użytkownicy Samsunga Galaxy S5, ale już wkrótce sklep Kindle ma być dostępny także dla pozostałych urządzeń Samsung Galaxy.
Co prawda aplikacja Kindle dla użytkowników Androida już istnieje, więc może współpraca Samsunga z Amazonem nie jest aż tak rewolucyjna. Nie da się jednak ukryć, że ceny książek, nawet tych elektronicznych, do najniższych nie należą, więc 12 darmowych książek w ciągu roku dla moli książkowych może brzmieć jak nie lada gratka. Takie rozwiązanie może również zachęcić niektóre z osób do częstszego sięgania po książki. Ich czytanie na smartfonie na pewno nie jest tak komfortowe, jak lektura na czytniku, jednak w sytuacjach awaryjnych, kiedy zapominamy naszego Kindla, to rozwiązanie może nieraz uratować od nudy. Nie można zapominać także o użytkownikach, którzy czytnika w ogóle nie posiadają i takowy zastępuje im np. tablet z serii Galaxy.
Źródło:
www.engadget.com/2014/04/17/samsung-to-get-own-ebook-store

Udostępnij
Zobacz także