Konferencje

Wszędobylski Android: Android Wear, Android Auto i Android TV

Google I/O 2014 wczoraj przyniosło wieści o całkowitym redesignie wszystkich produktów Google oraz o nowej wersji Android OS. Podczas konferencji Google ujawniło jednak znacznie więcej szczegółów dotyczących Androida i jego rozwoju w kierunku Internetu Rzeczy. Otóż w przeciągu najbliższych miesięcy będziemy mieli do czynienia już nie tylko z Androidem na smartfonach i tabletach, ale także z Android Wear, Android Auto czy Android TV, czyli Androidem w zegarkach, samochodach i telewziorach.

20140625-GOOGLE-WATCHES-059edit1-660x495Android Wear

Podczas Google I/O pojawiły się informacje dotyczące Android Wear, czyli google’owskich smartwatchy. Smartzegarki działające w oparciu o Android Wear są ściśle zintegrowane ze smartfonami oraz asystentem Google Now. Będą one reagować na komendę „Ok, Google…”, co pozwoli nie niemal całkowite głosowe sterowanie zegarkiem. Google wspomniało o współpracy z producentami takimi jak Motorola, LG i Samsung. Co więcej, uczestnicy Google I/O otrzymają zegarki na pamiątkę – będą mogli oni wybrać spomiędzy Samsung Gear Live i LG G3. Otrzymają oni także Moto 360, kiedy nastąpi jego premiera.

Android Auto

android-auto2Android zawita do naszych samochodów. Aby korzystać z Android Auto, niezbędne będzie posiadanie smartfona działającego w oparciu o system operacyjny Android L. Po podłączeniu telefonu do samochodu, wszystkie dane ze smartfona będą wyświetlane na ekranie znajdującym się na desce rozdzielczej. System nie będzie obciążał komputera w naszym samochodzie, bo dane będą przesyłane bezpośrednio z telefonu. Android Auto to dostęp do takich funkcji jak oczywiście nawigacja, a ponadto: telefon, muzyka, status samochodu i widok ogólny, który w zasadzie równa się Google Now. Dodatkowo będziemy mieli dostęp także do aplikacji zainstalowanych na telefonie, o ile będą one kompatybilne z samochodem.

Android TV

Android TV to Android na telewizorach. Dzięki niemu na telewizyjnym ekranie będziemy mieli dostęp do Google Play, aplikacji i gier. Android TV zapewni dostęp do filmów i programów, a telewizor będziemy mogli obsługiwać z poziomu telefonu bądź tabletu. Google twierdzi, że ten system odniesie zdecydowanie większy sukces od zaprezentowanego jakiś czas temu Google TV, który okazał się klapą.  Producenci tacy jak Sony, Sharp i Phillips obiecali, że Android TV będzie fabrycznie instalowany na ich telewizorach.

Istniejące już aplikacje będą mogły zostać dostosowane zarówno do potrzeb każdego z rozwiązań: Android Wear, Android Auto i Android TV dzięki SDK.
Źródło:
http://marketingland.com/google-io-big-takeaway-android-everywhere-88966
http://www.theverge.com/2014/6/25/5843688/android-auto-doesnt-do-much-and-thats-a-good-thing
http://techcrunch.com/2014/06/25/google-io-attendees-gifted-brand-new-android-wear-smartwatches/

Udostępnij
Zobacz także