Konferencje

Polskie Booksy przyspieszy umawianie wizyt u specjalistów – recenzja aplikacji

Znajduj usługi Health & Beauty i umawiaj się na wizyty” – zachęcają twórcy Booksy, aplikacji mobilnej pozwalającej na rezerwowanie spotkań z fryzjerami, masażystami, dietetykami w twojej okolicy. Choć Booksy jest polskim projektem, to pierwsze tryumfy święciło w USA. Na terenie naszego kraju funkcjonuje od niedawna, a już znalazło się w gronie laureatów konkursu Aulery, w którym co roku, wyłaniane są najlepsze polskie startupy.
Samo Booksy to właściwie dwie aplikacje – jedna skierowana do usługodawców, którym umożliwia m.in. zdalne zarządzanie biznesem (w tym: kontrolowanie spotkań z klientami). Druga apka trafiła do klientów – pozwala im na szybkie znajdywanie lokali i umawianie w nich wizyt, bez potrzeby telefonowania. To właśnie tą drugą, ogólnodostępną odsłoną Booksy zajmiemy się w niniejszym tekście.

Płynna i ładna aplikacja

Od razu po otwarciu Booksy, dostajemy możliwość wyszukania usługodawcy lub wyboru odpowiedniej kategorii health & beauty. Tych, jest w Booksy naprawdę sporo, poza klasycznymi typu fryzjer, manicure, masaż znajdziemy też m.in.: podologię, dietetyków, tatuażystów, barberów, etc.. Dla lokali niemieszczących się w tej i tak już wyczerpującej liście, stworzono kategorię Inne.

  Screenshot_2016-05-24-20-44-59 Screenshot_20160526-191712 Screenshot_2016-05-24-20-45-05

Oferty usługodawców przeglądać można bez logowania; jest ono jednak konieczne do rezerwowania wizyt. Logowanie daje też dostęp do kalendarzyka z umówionymi spotkaniami, listy ulubionych lokali czy napisanych na ich temat opinii. Nie muszę chyba pisać jak bardzo pomaga to w kontrolowaniu czasu i nawigowaniu po aplikacji. Booksy wygląda przy tym wszystkim naprawdę ładnie i estetycznie, a jednocześnie działa bez jakiegokolwiek zarzutu.

Lokale zostały opisane wzorowo

Booksy okazuje się też bezkonkurencyjnym pomocnikiem przy wyborze lokalu, z którego usług zdecydujemy się skorzystać. Po pierwsze, listę usługodawców z danej kategorii możemy uporządkować według np. lokalizacji czy oceny. Lokale możemy wyświetlić także na mapie Google, która uruchamia się błyskawicznie.

Screenshot_20160526-191721 Screenshot_20160526-192357  Screenshot_20160526-192337

Rewelacyjne wrażenie robią dokładne opisy binesów. Znajdziemy w nich wszystkie ważne informacje na temat usługodawców takie jak: cennik oferowanych usług, średni czas danego zabiegu, mapę z dokładnym adresem, godziny otwarcia czy adres strony internetowej. Aplikacja zawiera nawet informacje na temat: obsługi kart płatniczych, parkingu czy udogodnień dla niepełnosprawnych. W wielu miejscach znajdziemy imiona i opisy pracującej w firmie załogi (wtedy, w trakcie rezerwacji, możemy wybrać konkretnego pracownika, który będzie nas obsługiwał)!

Dzięki zakładce inspiracje podglądniesz efekty pracy danych usługodawców

Jeśli jednak informacje te nie wystarczą do wyboru odpowiedniego lokalu, to użytkownik może posiłkować się ocenami innych osób lub zakładką Inspiracje, w której właściciele lokali mogą zamieszczać zdjęcia z efektami swojej pracy. Dzięki temu, klient może zdecydować o wyborze danego lokalu, bo np. spodoba mu się wykonany w nim tatuaż innego klienta. Oprócz tego, każdy z lokali posiada na swoim profilu zakładki: Usługi (cennik), Opinie oraz Mapa i szczegóły. Z poziomu tej ostatniej możemy błyskawicznie wyznaczyć sobie trasę dojazdu (świetna sprawa), zadzwonić do niego lub „udostępnić” go znajomym.

 Screenshot_20160526-192238 Screenshot_20160526-192404  Screenshot_20160526-192228

Wizyty można rezerwować nawet kiedy lokal jest już zamknięty

Samo rezerwowanie wizyt w Booksy jest niezwykle proste. Z cennika wybieramy interesujący nas zabieg, ustalamy datę i godzinę wizyty na planszy z kalendarzem, ewentualnie piszemy do lokalu dodatkową wiadomość, potwierdzamy rezerwację i… już! Anulowania i zmiany terminów wizyt działają perfekcyjnie i są łatwo dostępne, choć w niektórych przypadkach podlegają pewnym ograniczeniom (głównie jeśli chodzi o czas).
Co ciekawe, aż 54% wszystkich rezerwacji w Booksy zostało ustalone poza godzinami pracy danego lokalu.

 Screenshot_20160526-192333 Screenshot_20160526-210758 Screenshot_20160526-210813

Booksy pomoże w uporządkowaniu kalendarza i przypomni o wizycie

Bardzo pomocną funkcją Booksy jest możliwość szybkiego tworzenia przypomnień o ustalonych wizytach w kalendarzu, a także przypomnień-powiadomień: push, mailowych lub SMS-owych, które włącza się w ustawieniach.

Niepozorna, przydatna aplikacja

Booksy wciąż buduje bazę polskich lokali, bo jednocześnie aplikacja wdrażana jest w 80 krajach. Te, które już teraz znajdują się w aplikacji są opisane wzorowo. Pod względem znajdywania i zamawiania usług, Booksy to niespotykanie wręcz przemyślany i spójny konstrukt.
Do działania Booksy potrzebuje 33MB w pamięci telefonu i połączenia z internetem. Aplikacja dostępna jest na Androidzie, iOS oraz tradycyjnie, w przeglądarkach internetowych.

Udostępnij
Zobacz także