Konferencje

Wyjeżdżasz na wakacje? Te gadżety ci się przydadzą

Wyjazd na wakacje wiąże się z masą różnych sprzętów, które muszą być poręczne, lekkie i najlepiej niezniszczalne. Które z nich spełniają te wymagania, a przydadzą się na każdej wycieczce? W poniższym artykule umieściliśmy kilka pozycji, które są warte twojej uwagi. 

Muzyka podczas podróży – słuchawki czy głośnik?

Dobra muzyka, to dla większości wyjeżdżających tak zwany „must have”. Przed wyjazdem warto zainwestować w słuchawki bądź bezprzewodowy głośnik. Na rynku dostępne jest wiele możliwości od słuchawek nausznych, dousznych, po słuchawki dokanałowe. Każda z tych opcji może być bezprzewodowa, jak i przewodowa. Słuchawki bezprzewodowe są o tyle wygodniejsze, że nie krępują ruchów oraz nie trzeba trzymać cały czas swojego smartfona przy sobie. 

Które słuchawki bezprzewodowe wybrać? 

Słuchawki dokanałowe idealnie się sprawdzą, jeśli myślisz o rozpoczęciu trenowania bądź intensywnie sprzątasz cały dom. Za to słuchawki douszne tzw. „pchełki” lub słuchawki nauszne najczęściej są używane w ciągu dnia. Dzięki swojej często małej wielkości, szybkiemu ładowaniu i długotrwałej baterii można słuchać muzyki przez długie godziny. 

Gdzie kupić słuchawki? 

Słuchawki do podróży bądź codziennego użytku najlepiej zakupić w sklepie z elektroniką stacjonarnie lub online. Szybka i łatwa metoda zakupu to złożenie zamówienia internetowego. Ważne, aby sprawdzić parametry techniczne oraz długość dostawy, jeżeli termin wyjazdu zbliża się nieubłaganie szybko. Dlatego polecamy przeglądnąć ofertę sklepu internetowego Platinet i znaleźć wymarzoną parę słuchawek na wakacje. 

Głośnik bezprzewodowy

Głośnik bezprzewodowy to idealne rozwiązanie podczas podróży samochodem lub plażowania. Głośnik może być dedykowany do używania w samochodzie, a dzięki specjalnej konstrukcji montuje się go szybko i sprawnie. Jednocześnie zestaw głośnomówiący pozwala na bezpieczne rozmawianie podczas jazdy. Bardzo często taki bezprzewodowy głośnik tłumi dźwięki z zewnątrz i zapobiega zapętlaniu się ich. 

Tablet – jaki kupić? 

Coraz bardziej popularne stają się tablety do rysowania, które umilają czas dzieci i dorosłych podczas podróży. Dzięki budowie i dołączonym akcesoriom, takim jak: rysik, rodzic nie musi się przejmować ewentualnym bałaganem. Za pomocą jednego kliknięcia dziecko kasuje cały swój rysunek w jednym momencie. Co więcej, poprzez siłę nacisku reguluje jak gruba kreska ma się pojawić na ekranie. Aby móc korzystać z tabletu bądź innego sprzętu jak najdłużej warto kupić etui. Etui na tablet lub na laptop chroni go przed zniszczeniem w momencie uderzenia o ziemię lub fotel. Wodoszczelne etui na tablet jest w stanie uchronić go przed zalaniem. 

Powerbank – na pewno się przyda

Powerbank został stworzony z myślą o ładowaniu telefonu lub innej elektroniki w momencie, gdy nie ma się dostępu do normalnego gniazdka. Dlatego tak dobrze sprawdza się w dłuższej podróży. Aby wybrać odpowiedni dla siebie model warto sprawdzić jego pojemność, z czego został zrobiony, czy jest wystarczająco lekki i kompaktowy. Jednak gdy preferujemy standardowe rozwiązania, które śmiało możemy ze sobą zabrać i korzystać podczas jazdy to: 

  • ładowarki samochodowe
  • ładowarki bezprzewodowe.
Udostępnij
Zobacz także