Konferencje

Wymiana telefonu na nowy – kiedy jest odpowiedni moment?

Wszystko się kiedyś kończy, smartfony również. Dodatkowym motorem zmian jest rozwój technologiczny, zasypujący rynek coraz to nowszymi, sprawniejszymi modelami, przy których nasz stary telefon nie wydaje się już tak dobry, jak kiedyś. Możemy trzymać smartfona kupionego parę lat temu, jednak wraz z wiekiem jego efektywność będzie coraz niższa. Od wymiany telefonu na nowy mogą nas odstraszać ceny – dobrej jakości urządzenie może okazać się nie lada wydatkiem, które mocno uderzy w domowy budżet.

Dlaczego wymienić telefon na nowy?

Wymiana telefonu na nowy to poważna decyzja. Pierwszym powodem, by się do takiej skłonić, może być wadliwe działanie naszego teraźniejszego telefonu. Ceny w serwisach nie raz są tak ogromne, że zakup nowego telefonu może okazać się dużo lepszą inwestycją, niż naprawa starego. Kolejnym powodem ku zakupowi nowego telefonu będzie to, że nie spełnia już naszych oczekiwań. Wraz z rozwojem technicznym, starsze modele stają się coraz powolniejsze. Aplikacje wymagają coraz więcej pamięci, a kamera która kiedyś wzbudzała powszechny zachwyt, teraz jest nieporównywalnie gorsza w porównaniu z dowolną inną kamerą nowszych modeli. Nie możemy ot, tak po prostu wymienić części telefonu, wiec, gdy choć jeden element naszej starej maszyny zawodzi, zaczynamy myśleć o smartfonowej aktualizacji. Ostatecznie powodem może być fascynacja nowszym modelem. Jeśli jesteś fanem technologii, to oczywiste będzie, że chcesz widzieć najnowszy model wraz z jego nowoczesnym arsenałem w twoich rękach. Najważniejsze jest jednak to, czy ty sam odczuwasz potrzebę wymiany telefonu na nowy?

Kiedy kupić nowy telefon?

Coraz częściej pojawiają się głosy że telefon powinno zmieniać się co dwa lata. Owszem, średnio co rok pojawią się nowe premiery smartfonów, które swoim zaawansowaniem technologicznym otwierają przed nami nowe możliwości. Jednak coroczna wymiana telefonu na nowy to potworny wydatek, w szczególności, gdy przy okazji chcemy przeprowadzić wymianę całemu gospodarstwu rodzinnemu. Dwa lata to odpowiedni czas, by nasz telefon zestarzał się technologicznie, ale nie na tyle by użytkowanie go stało się dla nas niekomfortowe. Model telefonu najdroższy jest w momencie swojej premiery, to sprawa dość oczywista. Następnie dryfuje sobie w podobnym progu cenowym do daty premiery od 4 miesięcy do pół roku. Następnie cena modelu powinna spaść i stać się dla nas bardziej opłacalna. Należy pamiętać że każda marka rządzi się własnymi prawami. Nie zawsze warto polować na starsze modele telefonów z najwyższej półki. Dobrym pomysłem na zapewnienie sobie lepszej jakości w podobnej cenie będzie rozejrzenie się po najnowszych modelach telefonów niższych półek. Przedstawiają one podobną wartość, ale z powodu niższego prestiżu możemy znaleźć je po niższych cenach.

O co zadbać po zakupie nowego telefonu?

Uznajmy że już pora na wymianę telefonu na nowy. Jeśli możemy, powinniśmy zapewnić naszemu nowemu telefonowi etui i szkło hartowanie. Jest dobra inwestycja. Owszem etui i szkło hartowane to dodatkowe koszty, które mogą odstraszyć, ale w dłuższej perspektywie oszczędzamy na nich dużo więcej, niż wydajemy. Jednym z popularniejszych sklepów internetowych posiadający bogaty wybór akcesoriów do telefonu jest Etuo.plDobrze dobrane etui na telefon znacznie zmniejsza ryzyko usterki telefonu, co oznacza że kupiony przez nas telefon będzie nam dłużej służył. Bez tych mierzymy się z ryzykiem wcześniejszej wymiany lub zwyczajnie gorszej jakości działania telefonu, po tym, jak nam upadnie.

Udostępnij
Zobacz także