Konferencje

Xupermask – nowoczesne maski w dobie pandemii?

Amerykański raper Will.i.am i koncern Honeywell przedstawili pierwszą multitaskową maskę na twarz. Historia tego produktu zaczęła się od Marca Benioffa, prezesa firmy Salesforce zajmującej się przetwarzaniem danych w chmurze. Biznesmen podczas oglądania MTV Video Music Award zainteresował się raperem, przedsiębiorcą i członkiem zespołu Black Eyed Peas. Artysta w swoich materiałach audiowizualnych wykorzystał maskę na twarz, która była połączeniem maski gazowej i kosmicznego hełmu.

Benioff skontaktował się z muzykiem, który już wcześniej był aktywny w branży technologicznej – m.in. występował na konferencji Dreamforce w Salesforce. Will.i.am (William Adams) powiedział, że Benioff musi skontaktować się z Dariusem Adamczykiem, biznesmenem polskiego pochodzenia, który jest prezesem globalnego holdingu. Właśnie ta firma była odpowiedzialna za wyprodukowanie milionów masek N95 w ciągu ostatniego roku. 

Produkt jest wynikiem kooperacji Will.i.am i holdingu Honeywell. William Adams porównał noszenie maseczek do butów. Wskazał, że nie można wejść do centrum handlowego, restauracji czy samolotu bez butów, tak jak nie powinno się wychodzić do żadnego z tych miejsc, bez maski. Artysta argumentował, że można sprawić, by Xupermask chronił twarz, tak jak buty chronią stopy. Stworzenie produktu łączącego kilka funkcji może spowodować spory sukces. 

Xupermask jest wykonana z silikonu, a po boku ma wyszytą siateczkową tkaninę. Ściśle przylega do twarzy oraz sięga do szyi. Takie całościowe pokrycie ma chronić ludzi przed drobnoustrojami. Produkt jest zasilany baterią oraz wyposażony jest w trzy wentylatory o dwustopniowej  prędkości. Maska wyposażona jest w system filtracji Honeywell HEPA, jednakże firma wskazuje, że nie jest to jakość ochrony tak jak w przypadku maseczek FFP2. Niewątpliwie na uwagę zasługuje szereg nowinek technologicznych w jakie wyposażone jest zakrycie twarzy – słuchawki z redukcją szumów, diody LED na noc, mały akumulator i Bluetooth. Te wszystkie opcje pozwalają odtwarzać muzykę i odbierać telefony. Można powiedzieć, że Xupermask jest “przyjazna” dla osób, które noszą okulary, ponieważ na nosie maska została wyposażona w specjalną uszczelkę, która zapobiega parowaniu okularów.

Produkt ma spore szanse na sukces, pomimo swojej ceny. Osoby z Japonii i Azji Południowo-Wschodniej maseczki naszą bez względu na obostrzenia związane z COVID-19. Zakrywanie twarzy pomagało ograniczyć przypadki grypy. Wiele osób wskazuje, że maseczki zostaną z nami na dłużej, a w samolotach mogą stać się nową normą. Xupermask cieszył się ogromną popularnością na rynku amerykańskim, obecnie maski są niedostępne. Kolejna dostawa masek będzie wkrótce. Gadżet kosztuje 299 USD (ok. 1150 PLN) i będzie dostępny na stronie https://xupermask.com,

Udostępnij
Zobacz także