Konferencje

Yeedi 2 Hybrid – nowa alternatywa dla odkurzaczy

W ostatnim czasie na rynku odkurzaczy zauważalna jest spora konkurencja. Producenci oferują klasyczne urządzenia zasilane kablem oraz bezprzewodowe małe odkurzacze. Coraz to bardziej popularne są roboty odkurzające. Obecnie jest bardzo dużo alternatyw na sklepowych półkach, a klienci stają przed wieloma dylematami, co do wyboru sprzętu. Z tego powodu producenci zaczęli się skupiać na specyficznych detalach, które wyróżnią ich odkurzacz na tle innych. Jedni skupiają się na zwiększaniu mocy ssania, są tacy, co koncentrują się na systemie nawigacji albo skupiają się na systemie samo opróżniania. Pozostaje jeden element, który jest przeszkodą dla wszystkich producentów – żywotność baterii. Właśnie na tym skupili się twórcy Yeedi Hybrid 2. Producenci w tym modelu próbowali zoptymalizować czas pracy zasilacza, tym samym osiągając 200 minut użytkowania.

Specyfika produktu

Zawartość pudełka nie odbiega od innych odkurzaczy, bowiem w zestawie znajduje się robot, stacja dokująca, dwie szczotki boczne, zbiornik na wodę i kurz oraz mop do mycia podłóg. Yeedi 2 Hybrid jest bardzo podobny do innych przedstawicieli tej kategorii, ale charakteryzuje się dwiema ważnymi cechami, które ciężko znaleźć w innych maszynach. Przede wszystkim cała konstrukcja jest pokryta białą powłoką z poliwęglanu, która sprawia, że brud, który mógłby się gromadzić na robocie jest niewidoczny. Do wbudowania kamery wykorzystano technologię Visual SLAM, która znacznie zmniejsza wysokość odkurzacza, tym samym umożliwiając dotarcie do najmniejszych zakątków mieszkania. Górną część robota otwiera się, aby uzyskać bezproblemowy dostęp do przycisku zasilania, obok którego znajduje się przycisk resetowania urządzenia oraz pojemnik na kurz o pojemności 430 ml. Z kolei zbiornik na wodę o pojemności 240 ml umieszczony jest z boku odkurzacza. Według producenta taka ilość wody pozwala na umycie ponad 200 metrów kwadratowych. Poniżej znajdują się dwa koła, które mają niestety tendencję do ślizgania się na wilgotnej powierzchni, a obok nich znajdują się dwie obrotowe szczotki co jest dużą zaletą tego modelu.

Aplikacja: intuicyjna i dobrze zaprojektowana

Zarządzanie i kontrola nad robotem odbywa się za pośrednictwem aplikacji mobilnej, która dostępna jest dla użytkowników Androida oraz iOS. Oprogramowanie jest bardzo dobrze zaprojektowane. Po pobraniu aplikacji należy założyć konto oraz połączyć ją ze sprzętem. Następuje to poprzez skierowanie kodu QR w kamerę robota, wówczas zainicjuje się połączenie z siecią Wi-Fi. Interfejs graficzny jest przejrzysty, a systemy nawigacji są precyzyjne. W celu ustawienia wirtualnych barier i obszarów wyłączonych z odkurzania należy trzy razy uruchomić sprzęt. Następnie będzie możliwość zarządzania odkurzaczem – między innymi obszarami, które ma obsługiwać, datą i godziną sprzątania poszczególnych partii mieszkania. Aplikacja jest w pełni zintegrowana z asystentami cyfrowymi i pozwala na sterowanie za pomocą głosu, zarówno za pomocą Asystenta Google, jak i Amazon Alexa.

źródło: AppStore

Moc ssania i jakość czyszczenia

Wydajność czyszczenia Yeedi 2 Hybrid jest adekwatna do jakości i przedziału cenowego względem innych odkurzaczy dostępnych na rynku. Dzięki mocy 2500 Pa jest w stanie bez problemu odkurzać nie tylko kurz, ale także sierść zwierząt. Robot działa w systemie serpentynowym, podczas którego wraca do już wyczyszczonych obszarów, aby jeszcze bardziej zoptymalizować proces czyszczenia. Boczne szczotki obrotowe w doskonały sposób wyłapują brud, przy dość niskim poziomie hałasu, który wyraźnie różni się w zależności od trybów ssania. Yeedi 2 Hybrid ma trzy poziomy ssania, które wypływają nie tylko na moc i hałas, ale także na zużycie baterii. Opcja mycia podłóg jest przeznaczona bardziej do odświeżenia tudzież polerowania podłóg, czasami nie nadaje się do usuwania plam czy lepkich substancji, takich jak np. słodkie napoje. Atutem zbiornika myjącego jest elektrozawór, za pomocą którego można ustawić ilość wody do rozprowadzenia po podłodze. Sprzęt ma wbudowaną kamerę, która pozbawiona jest nawigacji laserowej, co w efekcie powoduje, że Yeedi 2 Hybrid może uderzać w meble i inne przedmioty stojące na drodze.

Bateria a koszt robota

Yeedi 2 Hybrid wyposażony jest w baterięo mocy 5200 mAh, jest to ten sam rodzaj, który wykorzystywany jest w droższych i mocniejszych modelach. W tym tkwi sukces tego odkurzacza, bowiem dzięki silnej baterii jest w stanie osiągnąć 200 minut pracy w trybie minimalnego ssania. Koszt robota opiewa w wysokości 1100 PLN. Analizując stosunek jakości i parametrów do ceny, można wskazać, że jest to ekonomiczny robot odkurzający. Sporym utrudnieniem dla polskich konsumentów może być fakt, że zarówno Yeedi 2 Hybrid i aplikacja nie są obsługiwane w języku polskim.

Można wyznaczyć kilka najważniejszych plusów oraz minusów tego modelu:

Zalety yeedi 2 hybird:

+ trzy tryby ssania
+ dobra jakość odkurzania
+ dobrze zaprojektowana aplikacja
+ 200 minut pracy na jednym ładowaniu

Wady yeedi 2 hybird:

– brak systemu nawigacji laserowej, przez co robot uderza w meble i inne przeszkody
– możliwość ślizgania się kół na wilgotnej powierzchni (tutaj dużo z pewnością zależy od powierzchni)
– brak aplikacji i sterowania urządzeniem w języku polskim

Podsumowując jest to model na który z pewnością warto zwrócić uwagę szukając dobrego sprzętu do sprzątania. Kilka wad nie dyskwalifikuje go, a wręcz dobra cena i jakość wykonania sprawiają, że może na równi konkurować z popularnymi markami na rynku.

Robot można kupić na Allegro:

yeedi 2 hybird: https://allegro.pl/oferta/10544245928
yeedi k650: https://allegro.pl/oferta/10543824907
yeedi k700: https://allegro.pl/oferta/10544044777

Artykuł powstał dzięki współpracy z yeedi.

Aktualizacja 21.06.2021.

Promocja robotów sprzątających yeedi na Aliexpress.

W dniach 21.06 – 25.06.2021, kolejna promocja yeedi 2 hybrid oraz yeedi k650 na Aliexpress.

Darmowa dostaw w ciągu 2 dni z magazynu w Polsce. Gwarancja 24 miesiące

* – Ostateczna cena sprzedaży wynika z przeliczenia ceny w USD po aktualnym kursie USD/PLN.

Udostępnij
Zobacz także