Konferencje

Zapowiedź zmian: personalizacja miejsc w Foursquare i konkurencyjna idea Google

Foursquare i Google Maps zapowiedziały zmiany w swoich aplikacjach. Użytkowników Foursqaure’a czeka wkrótce mała rewolucja – całkowity redesign oraz pewne zmiany w funkcjonowaniu aplikacji. Już od dziś, aby korzystać z funkcji check-in, niezbędna będzie instalacja aplikacji Swarm. Google Maps śledzi poczynania Foursquare’a i… postanowiło zrobić konkurencję.

Zwiastun nowego Foursquare’a

tumblr_inline_n965bkOymr1qzxhgaGłównym celem zmian w aplikacji Foursquare jest wprowadzenie mocno spersonalizowanego systemu polecania miejsc. Jak twierdzą twórcy Forsquare, to ogromny krok w kierunku zindywidualizowanego podejścia do polecania lokali i miejsc, co było głównym celem od samego początku istnienia aplikacji. Aplikacja będzie wyświetlała polecane miejsca na podstawie check-inów użytkownika, jego gustów lub śledzonych ekspertów. Nowa wersja aplikacji ma zostać udostępniona w ciągu najbliższych kilku tygodni.
Ponadto Foursquare zdecydował się na całkowity redesign. Jak twierdzą twórcy, zupełnie nowa aplikacja wymaga zupełnie nowego logo. Serwis zyska nowe logo, które będzie miało prostszą formę od poprzednika oraz zmieni kolor na ciemniejszy odcień niebieskiego. Zmianie ulegnie także  sam symbol – przybierze ona formę różowego „F”, przypominającego pinezkę i równocześnie pelerynę superbohatera.
W samej aplikacji pojawi się nowy pasek nawigacyjny na dole. Znajdą się na nim opcje takie jak „Znajdź miejsce”, „Tutaj”, „Wskazówki” i „Profil”. W zakładce „Znajdź miejsce” pojawią się segmenty z sugestiami bazującymi na preferencjach użytkownika, u góry znajdziemy pasek szukania oraz pasek-karuzelę, dzięki któremu będziemy mogli doprecyzować interesujące nas lokale.
Jeśli korzystacie ze Swarm, osobnej aplikacji Foursquare służącej do check-inowania, nowa aplikacja Foursquare ma płynnie współpracować ze Swarm – wtedy w menu aplikacji Foursquare zobaczymy dodatkowy przycisk „Check-in” (jednak konieczna jest instalacja obu aplikacji). Od dzisiaj, aby check-inować się z Foursquarem, będziecie musieli mieć osobno zainstalowaną aplikację Swarm.

Google Maps rzuca wyzwanie Foursquare

Explore-2-220x433Google Maps najprawdopodobniej podglądało plany Foursquare, albowiem przygotowało analogiczną do foursquarowskiej funkcję w aplikacji Mapy. Dodatek nosi nazwę „Explore” („Odkryj”) i znajdziemy go w prawym dolnym rogu mapy. W odróżnieniu od Foursquare’a, dodatek w Mapach ma zostać udostępniony do użytku jeszcze w tym tygodniu. Explore ma dobierać wyniki wyszukiwania lokalizacji na podstawie kontekstu – np. pogody czy pory dnia. Jeśli udostępnisz aplikacji swoją lokalizację, Mapy będą dobierały wyniki wyszukiwania na podstawie historii twoich lokalizacji. Ponadto użytkownicy Androida za pomocą przycisku „Moja lokalizacja” będą mogli uzyskać więcej informacji o lokalizacji – np. dostęp do opinii o restauracji.
Źródło:
http://blog.foursquare.com/post/92636287198/a-brand-new-foursquare-with-a-brand-new-logo-and-look
http://google-latlong.blogspot.com/2014/07/spend-more-time-exploring-with-google.html

Udostępnij
Zobacz także