Na rynku jest coraz więcej płatnych kursów i darmowej wiedzy do nauki języków programowania, brakuje jednak miejsc i spotkań gdzie można by praktycznie sprawdzić swoje umiejętności. Tradycyjne formy wydarzeń gdzie spotykamy się żeby wysłuchać prelekcji to zdecydowanie za mało, nawet jeśli prelekcja jest na wysokim poziomie to jako osoba, która programuje potrzebujesz tą wiedzę zastosować – najlepiej natychmiast.
Zupełnie inną formułą jest hackathon – jest to spotkanie gdzie uczymy się w trakcie pisania kodu, to część praktyczna jest tu najważniejsza. Hackathony coraz częściej pojawiają się jako alternatywna forma wydarzeń jednak z wydarzenia na wydarzenie ludzie zaczynają doceniać tą formę nawet bardziej niż zwykłe prelekcje.
Dlaczego hackathon tak przyciągają ludzi?
Jest wiele powodów, jednym z najważniejszych jest fakt, że uczymy się “na żywym organizmie”. Hackathon może mieć technicznie prosty problem do rozwiązania ale kluczowym elementem wyzwania będzie wtedy komunikacja i współpraca w zespole . Tego typu umiejętności podobnie jak wszelkie umiejętności miękkie można przyswoić wyłącznie poprzez praktykę.
Kolejnym argumentem, który przyciąga tak wielu ludzi do tej formy wydarzeń jest możliwość poznania i uczenia się od mentorów, doświadczonych seniorów programowania – to bardzo atrakcyjna możliwość dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z programowaniem.
Już 5 maja w Campusie Google będzie możliwość nabycie tego bezcennego doświadczenia w hackathonie AI, którego tematem będzie dylemat więźnia. Zanim zaczniemy pisać kod dla naszych botów podejmiemy otwartą dyskusję na temat jakie zagrożenia i szanse płyną ze stosowania sztucznej inteligencji w naszym codziennym życiu.
W dyskusji będą brać udział zarówno mentorzy umiejętności miękkich oraz technicznych.
A Ty, do czego chcesz używać AI?
Zapraszamy do dyskusji, poznania mentorów i… świetnej zabawy! Aby wziąć udział w wydarzeniu jest KONIECZNA rejestracja na stronie wydarzenia: http://warsawai.challengerocket.com
Iość miejsc ograniczona – zapisz się póki jeszcze są! Do zobaczenia w Campusie Google! 🙂