Konferencje
Mobile Trends

Znikające wiadomości WhatsAppa

WhatsApp opracowuje nową funkcję, która pozwala ustawić wiadomości tak, aby po określonym czasie ulegały autodestrukcji. Aplikacja przede wszystkim chce zagwarantować bezpieczne przekazywanie poufnych informacji. Czy jednak testy się sprawdzą?
Nowa funkcja „znikających wiadomości” pojawiła się po raz pierwszy w wersji 2.19.275 aplikacji na Androida, ale WABetaInfo, który pierwszy ją odkrył, zauważa, że ​​może nie działać na wszystkich urządzeniach w wersji beta.
Znikające wiadomości mogą być przydatne dla każdego, kto musi wysłać poufną informację, którą nie chce żeby była stale dostępna. Wcześniej widzieliśmy funkcję używaną przez aplikację do przesyłania wiadomości Telegram, umożliwiająca wysyłanie autodestrukcyjnych wiadomości za pomocą tajnych czatów w aplikacji. Gmail dodał również podobną funkcję w swoim serwisie w zeszłym roku.
Ideą WhatsAppa jest rozwinięcie swoich funkcji bezpieczeństwa i prywatności. W ubiegłym roku aplikacja wydłużyła czas, przez który użytkownik może usunąć już wysłane wiadomości do 1 godziny, 8 minut i 16 sekund. Szyfrowanie wiadomości będzie teraz wbudowane.
Obecnie implementacja tej funkcji przez WhatsApp wygląda na znacznie bardziej podstawową. Mimo to, WABetaInfo zauważa, że ​​jest ona obecnie na wczesnym etapie rozwoju i może ulec zmianom. W obecnej formie WhatsApp umożliwia oznaczenia wiadomości, którą chcemy usunąć po 5 sekundach lub godzinie (na razie tylko te dwie opcje będą dostępne). Wydaje się również, że taka możliwość będzie pojawiać się wyłącznie w czatach grupowych.
WABetaInfo nie udostępniło żadnych szczegółów o dostępności oraz ostatecznych właściwościach.
 

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także