Konferencje

Znów zapomniałeś tabletki? Od teraz MyTherapy będzie pamiętać za Ciebie

Ostatnie statystyki podane przez agencję Zenith (Mobile Advertising Forecast 2017) pokazują, że ponad 23 miliony Polaków korzysta ze smartfona. Stanowi to aż 62% społeczeństwa, a odsetek ten rośnie z roku na rok. Dodatkowo 85% badanych Polaków deklaruje, że smartfon jest dla nich podstawowym narzędziem codziennego użytku.
Producenci aplikacji wykorzystują ten trend produkując aplikacje różnego zastosowania, od tych które mają nas zabawiać i odprężać po te bardziej użyteczne i praktyczne. Szczególnie popularne stały się te promujące zdrowy tryb życia, przypominające o wypiciu 8 szklanek wody dziennie lub pomagające zrzucić zbędne kilogramy. W kategorii „Zdrowie i fitness” w GooglePlay i AppStore znalazło się również miejsce dla tej kierowanej do zmagających się z nieco poważniejszymi problemami zdrowotnymi, zmuszonych codziennie przyjmowac lekarstwa często o skomplikowanym sposobie dawkowania.
Aplikacja MyTherapy została stworzona w celu rozwiązania bagatelizowanego problemu, którym jest stosowanie leków niezgodnie z zaleceniem lekarza. Łatwa i intuicyjna w obsłudze aplikacja pomoże użytkownikom zachować lepszą kontrolę nad swoim zdrowiem i zapobiec niechcianym nawrotom. Została stworzona z myślą szczególnie o osobach zmagających się chorobami przewlekłymi, nadciśnieniem, stwardnieniem rozsianym czy cukrzycą, ale świetnie sprawdzi się również dla przyjmujących zwykłe suplementy diety czy tabletki antykoncepcyjne.
Przyjmowane leki wraz z dawką i częstotliwością oraz resztę zalecanych aktywności należy wprowadzić do systemu, a MyTherapy wykorzysta alarm oraz wyskakujące powiadomienia aby przypominać o dawce dopóki nie zostanie przyjęta przez pacjenta. Ponadto aplikacja pozwala użytkownikom na cykliczną rejestrację pomiarów takich jak ciśnienie czy poziom cukru we krwi oraz możliwia kontrolę wagi i codzienne śledzenie swojego samopoczucia. Dodatkowo możemy zapisać swoje objawy i ważne informacje zdrowotne a interaktywna funkcja pozwoli również udostępnić informacje tym, którzy się o nas troszczą. Jedyne co musimy zrobić to ustalić okresową listę zadań do wykonania a MyTherapy będzie za nas o nich pamiętać.
Ale to jeszcze nie wszystko. Wszystkie zarejestrowane pomiary i aktywności wraz z wykazem przyjętych i pominiętych dawek zostaną przeanalizowane i przekształcone na koniec miesiąca w raport zdrowia, który można wydrukować i przedyskutować z lekarzem przy następnej wizycie. Pozwoli to lekarzowi na lepsze zrozumienie aktualnego stanu pacjenta i szybsze znalezienie przyczyn ewentualnych niepowodzeń. Dzięki temu zarówno lekarze, jak i pacjenci, uzyskają maksymalne korzyści z planów leczenia.
Aplikację MyTherapy można pobrać całkowicie za darmo w GooglePlay i AppStore – nie ma żadnych ukrytych kosztów, zakupów w aplikacji ani reklam, a dane użytkowników są ściśle chronione. MyTherapy cieszy się uznaniem już ponad 500 tysięcy użytkowników, jest dostępna w ponad 15 językach a badania wykonane przez niemieckie instytucje medyczne wykazały, że zwiększa efektywność leczenia aż o 45%. Więcej informacji o działaniu aplikacji można znaleźć na stronie internetowej MyTherapy, teraz także w języku polskim.

Udostępnij
Zobacz także