Konferencje
Mobile Trends

Zombies, Run! 3 – gra mobilna przygotowana z myślą o biegaczach!

Bieganie to czynność, w którą od kilku lat angażuje się coraz większa ilość osób. Popularyzacja joggingu wpisuje się w szerszy trend dbania o własne zdrowie. W świecie mobilnych technologii moda na zdrowie przejawia się poprzez rozwój mHealth czy też aplikacji w rodzaju eFood. Jednak i biegacze znajdą tu coś dla siebie, a jednym z ciekawszych, mobilnych „wspomagaczy” jest gra Zombies, Run! 3.
Każdy, kto choć raz spróbował przebiec dłuższą trasę, dobrze wie, że wymaga to sporego samozaparcia. Szczególnie trudne są początku, ale i regularny trening wymaga sporego zapału. Niektórzy ludzie dość szybko odpuszczają, a jednym z powodów może być zwykłe znudzenie tą formą aktywności.

Gra, która łączy przyjemne z pożytecznym

Jak zaradzić wyżej opisanym trudnościom? Rozwiązań jest wiele (zaangażowanie innych osób w nasz trening, słuchanie w trakcie biegu muzyki czy audiobooków, zakup smartwatcha itp.), natomiast jedna z propozycji szczególnie przykuła naszą uwagę. Chodzi o grę Zombies, Run! 3.
Aplikacja zmienia nasz trening w prawdziwą walkę o przetrwanie! Świat uległ apokalipsie zombie, a biegacz, czy też gracz, zostaje zmuszony do ucieczki przed wirtualnymi monstrami, a także zbierania zasobów niezbędnych do odbudowania zniszczonej cywilizacji. W trakcie treningu aplikacja zapisuje wszelkie typowe statystyki (przebyta trasa, spalone kalorie, dystans i czas), ale też liczy zombiaków, którym uciekliśmy czy też rodzaj zasobów (środki medyczne, baterie czy amunicja) „zebranych” w trakcie biegu. Dzięki nim możemy budować własne miasto, decydować o rodzaju rozwijanych budowli.

Na trasie aplikacja odtwarza kilkominutowe historie (łącznie 120 misji do wyboru), które przybliżają nam fabułę przygody. Pomiędzy nagraniami możemy uruchamiać własne pliki dźwiękowe, choćby piosenki ulubionego zespołu.

Nie jesteś sam!

Jak widać opisany pomysł jest dość ciekawy. Dzięki Zombies, Run! 3 codzienne treningi nabierają pewnej narracji. Jednak co ważne, efekty naszych zmagań mogą być zaprezentowane znajomym (standardowo przez portale społecznościowe) oraz innym „ocalałym” biegaczom. W tym celu autorzy aplikacji stworzyli specjalną platformę komunikacyjną, którą nazwali ZombieLink. Inni użytkownicy aplikacji mogą nie tylko sprawdzać nasze statystyki, ale także angażować się w proces budowania naszego miasta.
Gra jest dostępna na Androida oraz iOSa w cenie $3.99. Czy to dużo? Niekoniecznie. Opisana aplikacja oferuje nie tylko standardowy zestaw funkcjonalności. Jeżeli Endomondo, RunKeeper czy Runtastic przestały Ci wystarczać – lub nigdy nie motywowały w sposób dostateczny – to warto spróbować czegoś nowego. Na stronie internetowej Zombies, Run! 3 można przeczytać, że aplikacja zgromadziła 800 000 użytkowników. To całkiem dobry wynik, który pozwala sądzić, że ten produkt rzeczywiście jest pomocny.
Źródło:
https://www.zombiesrungame.com/

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także