Konferencje
Mobile Trends

Cudze chwalicie, swojego nie znacie – Dzięki tej aplikacji lepiej poznasz Polskę!

Grupa przedsiębiorczych osób z Polski stworzyła nową aplikację VacationPoland, która w pełni zastępuje tradycyjny przewodnik. Zarówno turyści krajowi jak i ci międzynarodowi w końcu zapomną, czym jest wycieczka w nieodpowiednich warunkach pogodowych, w niedogodnym czasie czy w ogromnym tłumie ludzi. Aby poznać Polskę wystarczy: telefon, słuchawki i dobry nastrój. Nowa aplikacja dostępna jest zarówno na systemach Android, jak i IOS. 

Aplikacja VacationPoland to nowoczesna wersja przewodnika, która pozwala w przyjemny i wygodny sposób podróżować po Polsce. Każda wycieczka, opracowana przez lokalnego przewodnika, zawiera najciekawsze lokalizacje miasta, adres, godziny otwarcia, zdjęcia, autorski opis tekstowy oraz nagranie w języku ojczystym, które odtwarzane jest automatycznie podczas zbliżania się do celu. Technologia ta pozwala turystom poczuć obecność przewodnika. 

Restauracje

Dodatkowo użytkownik może skorzystać z przygotowanych przez przewodnika map polecanych muzeów i restauracji. Sekcja „Restauracje” wyposażona jest w funkcję filtrowania i umożliwia użytkownikowi wybór lokali według ceny i preferencji smakowych, a w sekcji „Muzea” oferowany jest wygodny i szybki zakup biletów lub odnalezienie niezbędnych informacji.

Podróże

Dla aktywnych podróżników twórcy stworzyli dział „Podróże”, który zawiera różne atrakcje w okolicach miast. Tutaj gromadzone są różne zamki, pałace, muzea i parki. Każda lokalizacja zawiera krótki opis i osobiste rekomendacje, które pozwalają wygodnie i ciekawie obejrzeć obiekt.

– Korzystając z aplikacji VacationPoland staniesz się na kilka dni mieszkańcem, powoli przechadzając się ukrytymi uliczkami, zatrzymując się na kawę i zwiedzając wystawy – mówi Aliaksandra Verchanka, jedna z osób odpowiedzialnych za stworzenie aplikacji. 

Jednorazowa wycieczka lub miesięczna subskrypcja

Wycieczki w aplikacji są płatne. Użytkownik kupuje je jednorazowo i może skorzystać z nich bez ograniczeń czasowych. Oznacza to, że jeśli turysta nie ma czasu na zapoznanie się ze wszystkimi zabytkami, to będzie mógł to zrobić następnym razem.

Sekcje „Muzea”, „Restauracje”, „Podróże” są dostępne w subskrypcji na okres jednego miesiąca, aby przedłużyć korzystanie należy co miesiąc dokonywać płatności. Programiści co miesiąc aktualizują lokalizacje, sprawdzając jakość świadczonych usług i dodając nowe lokalizacje. Subskrypcja dotyczy wszystkich miast jednocześnie. W związku z tym, jeśli podróż przebiega przez cały kraj, turysta nie będzie musiał płacić za każdy region.

W tej chwili w aplikacji dostępne są Kraków i Wrocław. W najbliższym czasie planowana jest rozbudowa trasy po Poznaniu i Gdańsku. Aplikacja dostępna jest w dwóch językach: polskim i rosyjskim. Jak zapowiadają twórcy, w lipcu dołączą także programy w języku angielskim.

Więcej szczegółów o projekcie na stronie: https://vacationpoland.pl/

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także