Konferencje
Mobile Trends

7 zaskakujących zastosowań smartfona

Własnego smartfona posiada przeszło 60 proc. Polaków. Sposób wykorzystania tego urządzenia uzależniony jest m.in. od wieku. Dla seniorów pełni on głównie funkcję zwyczajnego telefonu, natomiast młode osoby najwięcej czasu poświęcają korzystaniu z sieci, robieniu zdjęć, oglądaniu video czy słuchaniu muzyki. W dalszym ciągu jednak to tylko podstawowe zastosowania tych urządzeń. Do czego jeszcze możemy używać naszego smartfona?

Smartfon z dziesiątkami zastosowań

Kolejne wersje smartfonów dają coraz szersze możliwości. Kiedyś robienie zdjęć na telefonie można było traktować w kategoriach zabawy, teraz nowoczesne telefony, np. Motorola Moto G6, oferują ogromne możliwości. W przypadku tego smartfona mamy do dyspozycji dwa tylne aparaty 12 Mpx + 5 Mpx, przysłonę f/1,8, a do tego jeszcze przedni aparat 8 Mpx. Okazuje się, że smartfon zastępuje w ten sposób aparat fotograficzny o dobrych parametrach, ale może on zastąpić również wiele innych urządzeń. Niektóre zastosowania mogą być mocno zaskakujące!

  1. Smartfon jako poziomica – potrzebujesz szybko skorzystać z poziomicy, a nie masz aktualnie od kogo jej pożyczyć? Rozwiązaniem jest aplikacja na iOS-a o nazwie Bubble Level App. Jak to działa? Po ściągnięciu aplikacji na nasze urządzenie należy położyć je na płaskim podłożu i skalibrować. Dostępne są różne wersje tego oprogramowania – również darmowe.
  2. Elektroniczna niania – nie chcesz wydawać minimum kilkuset złotych na sprzęt, który pomoże w opiece nad dzieckiem? Nie musisz. Potrzebujesz dwóch smartfonów i aplikacji Salient Eye Remote, która będzie działać na Twoim Androidzie. Jeden ze smartfonów należy zostawić w pokoju dziecka i to urządzenie będzie nasłuchiwać, natomiast drugi smartfon uruchomi się i przekaże dźwięk, kiedy w pokoju będą słyszalne jakieś odgłosy. Oczywiście należy pamiętać o podłączeniu urządzenia do ładowarki. Kolejnym krokiem jest odpowiednia konfiguracja aplikacji i nasza elektroniczna niania jest gotowa.
  3. Sprawdź, jaki to utwór – słyszysz piosenkę, ale nie masz pojęcia, jaki jest jej tytuł i czyjego jest autorstwa? Wystarczy bardzo popularna aplikacja o nazwie Shazam, która posłucha utworu i rozpozna go, jeśli znajduje się w bazie tej aplikacji. Shazam doskonale rozpoznaje m.in. piosenki, które słyszymy w radiu. Nowością w przypadku tej aplikacji jest również możliwość rozpoznawania wizualnego.
  4. Uratuj życie dzięki aplikacji. Większość z nas nie potrafi odpowiednio zareagować w przypadku zagrożenia życia drugiej osoby, m.in. nie wiemy, jak udzielić pierwszej pomocy. Aplikacja Pierwsza Pomoc Nestlé poprowadzi nas krok po kroku po kolejnych czynnościach, jakie należy wykonać. Niezbędny program dla każdego użytkownika.
  5. Oglądaj filmy w TV bez reklam. Masz serdecznie dosyć długich przerw reklamowych? Aplikacja Koniec Reklam TV rozwiązuje ten problem. Otrzymamy powiadomienie, kiedy na danej stacji telewizyjnej właśnie zakończy się blok reklamowy, a w tym czasie możemy oglądać inny kanał telewizyjny. Aplikacja obsługuje 12 polskich stacji. Działa ona aktualnie pomiędzy godziną 16 a 24. Za darmo można korzystać z niej przez 14 dni. Później albo należy opłacić abonament, albo korzystać z wersji z ograniczonymi możliwościami.
  6. Cosmetic Scan – sprawdź zawartość kosmetyku. Wystarczy zrobić zdjęcie kodu kreskowego, a aplikacja ta wyświetli szczegółowy opis tego kosmetyku i pokaże nam, jakie produkty on zawiera i czy są one szkodliwe.
  7. Tab – chcesz podzielić koszt zakupów pomiędzy kupujących, ale tak by wszystko trafiło na jeden paragon? Zrób zdjęcie, a Tab pomoże łatwo oznaczyć poszczególne pozycje i policzy, kto ile musi za nie zapłacić.

Aplikacje mniej i bardziej zaskakujące

Powyżej umieściliśmy jedynie kilka przykładów ciekawych aplikacji, a oczywiście znajdziemy rozwiązania pod prawie każde zastosowanie. Zawsze tym największym problemem jest znalezienie tej najlepszej wśród wielu aplikacji, które mają dawać podobne możliwości.

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także