Konferencje

Aplikacja InPost Mobile – wszystkie paczki w jednym miejscu

Aplikacja InPost Mobile sprawia, że w 95% paczkomatach jeszcze w łatwiejszy sposób odbierzesz swoje zamówienie. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie wygodę śledzenia paczek oraz szybkie i bezdotykowe odebranie przesyłek.

Spółka InPost działa na rynku od 2006, a swój sukces zawdzięcza innowacyjnym technologiom, nieustannemu rozwojowi, szybkości i wygodzie działania. Jednym z większych sukcesów firmy było powstanie paczkomatów – prostota tego rozwiązania pozwoliła rozwikłać szereg problemów, takich jak: kolejki do okienka, oczekiwanie na kuriera czy wyznaczone godziny otwarcia punktów usługowych.

Jakie funkcjonalności kryje w sobie aplikacja InPost Mobile?

  1. Otwieranie zdalne

Dzięki nowej usłudze odbierzesz przesyłkę bez dotykania ekranu. Nie musisz się martwić, że aplikacja przez przypadek otworzy skrytkę pocztową. InPost Mobile wyposażony jest w GPS, dzięki któremu, poza obszarem 10 metrów – skrytka nie otworzy się. Dodatkowo, warto zauważyć, że paczkomat nie zadziała kilku osobom na raz. Tworzy się specjalny 5 sekundowy bufor między otwarciami.

  1. Radar odbioru

Aplikacja inPost Mobile wyposażona jest również w funkcję radaru przesyłek oczekujących. Pozwala ona na włączenie przypomnień o odbiorze paczki, jeżeli znajdujemy się w odległości 200, 500 lub 1000 metrów.

  1. Archiwum i śledzenie przesyłek

Wszystkie przesyłki przypisane do Twojego numeru telefonu rejestrowane są w aplikacji automatycznie. Nie musisz martwić się, o swoją paczkę każda ma przydzielony numer przesyłki, a także dane nadawcy oraz aktualny status z historią zmian. Opcja archiwum daje nam możliwość sprawdzenia przesyłek już odebranych.

  1. Mapa punktów inPost

W aplikacji mamy możliwość, również sprawdzenia oddziałów InPost, paczkomatów i punktów obsługi paczek znajdujących się na wybranym obszarze. Wystarczy wybrać paczkomat, który nas interesuje a aplikacja InPost Mobile za pomocą map Google lub Apple poprowadzi nas do celu.

  1. Multiskrytka

To nowość, którą wprowadził InPost. Ta nowa funkcjonalność pozwala odebrać wiele paczek za jednym razem. Paczki w Multiskrytce identyfikowane są po numerze telefonu odbiorcy. Jeżeli paczka znajdzie się w takiej skrzynce, otrzymasz SMS oraz e-mail z powiadomieniem.

  1. Centrum powiadomień

W tej zakładce znajdziesz informacje o zmianach statusu przesyłek oraz o aktualnościach. Funkcja filtrowania ułatwia nam segregowanie tych informacji. W aktualnościach dowiesz się co dzieje się w InPost, o ciekawych konkursach i specjalnych akcjach promocyjnych dla użytkowników aplikacji.

Przetestowaliśmy, i stwierdzamy, że warto pobrać i zainstalować aplikację (Przypominamy! Tylko ze sprawdzonych źródeł takich jak: App Store, Google Play, Huawei AppGallery). Prosty i intuicyjny interfejs aplikacji inPost Mobile nie powinien sprawić nikomu kłopotu w śledzeniu i odbiorze przesyłek. Gdyby pojawiły się jednak problemy, producent zachęca do kontaktu. W zależności od systemu operacyjnego, pobierz poniżej aplikację:

W konkursie Mobile Trends Awards 2019, którego organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest firma ClickMaster Polska, specjalizująca się w tworzeniu zaawansowanych aplikacji webowych, aplikacja InPost zdobyła 1 miejsce (nagroda główna MTA kapituły konkursowej) oraz wygrała w kategorii usługi.

Jak widać InPost nie spoczywa na laurach i wciąż się rozwija. Nie możemy się już doczekać lipcowych nowości takich jak: tryb dark mode (tryb nocny), który rozwiąże problem oślepiającego ekranu w ciemności. Mniej męczy oczy oraz wpływa korzystnie na stan naszej baterii w smartfonie. Mamy nadzieję, że poza tą funkcją, niedługo aplikacja zaskoczy nas jeszcze jakimiś nowinkami technologicznymi.

Trzeba pobrać i samemu sprawdzić jak ułatwia załatwianie spraw związanych z monitoringiem przesyłek.

Udostępnij
Zobacz także